Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zapraszamy na warsztaty Kręgi Bębnów

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty pod nazwą KRĘGI BĘBNÓW!

IDEA:

Jesteśmy przeciwieństwem szkoły muzycznej. Uważamy, że muzyka jest naturalną częścią życia, a na instrumentach grać może każdy, kto odczuwa taką potrzebę. Bycie artystą to postawa wobec świata, sposób jego interpretacji, a nie wirtuozeria.

Zajęcia poprowadzi Piotr Stefański, który tak o sobie pisze:

„Nie jestem nauczycielem, chociaż jako nauczyciel przepracowałem w szkołach 12 lat. W edukacji staram się być partnerem, podążam za uczniem, Jestem tutorem, pokazuję jak cieszyć się kreatywnością. Od 7 lat robię to w ramach firmy S.I.E., z którą przeprowadziłem setki warsztatów i akcji performatywnych”.

CO TO SĄ KRĘGI BĘBNÓW:

Ludzie rzadko pojawiają się na warsztatach, by stać się mistrzami w grze na bębnach. Przychodzą po rozrywkę i relacje. Dla nich właśnie są kręgi – spotkania wokół instrumentów etnicznych, podczas których w niezobowiązujący sposób praktykują grę na bębnach, nawiązują relacje między sobą. Krąg taki jest dostosowany do potrzeb uczestników i prowadzący modyfikuje zakres muzyczny oraz poziom trudności pod predyspozycje i zainteresowania grających. Pierwsze kręgi tworzono w latach 60′ w USA, gdy muzyka etniczna zyskała popularność. W ostatnich latach, wraz ze wzrostem zainteresowania bębnami w naszym kraju idea kręgów bębnów ożywa i przyciąga nowych uczestników.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage Kręgi Bębnów

Do zobaczenia na warsztatach. Nie chcecie przegapić terminu? Dołączcie do wydarzenia na Facebook’u

Skip to content