Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Kobiety i Mężczyźni świętowali w CKiSz przez cały weekend

WEEKEND KOBIET I MĘŻCZYZN …..

8 marca

Wydarzenie łączące Dzień Kobiet i Mężczyzn; obchodzone w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu pod hasłem „Zauważ Siebie” było wyjątkową okazją do celebrowania kobiecości w każdej formie oraz podkreślenia wartości mężczyzn w dzisiejszym społeczeństwie. Od progu CKiSz witał panie goździkami Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, a panów słodkimi niespodziankami Bernarda Nowak pierwsza kobieta Miasta i Gminy Połaniec. Obecni byli również: Stanisław Lolo Przewodniczący Rady Miejskiej w Połańcu oraz Monika Pławska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Niezwykle cenne dla uczestników było spotkanie z dziennikarką i propagatorką zdrowego stylu życia Agnieszką Cegielską. Pani Agnieszka okazała się sympatyczną, ciepłą kobietą, rzetelną dziennikarką, wrażliwą autorką książek. Osobą pełną pasji i wiedzy na temat zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności organizmu i wspomagania się w walce z chorobą. Nie obyło się bez pytań od publiczności, merytorycznej rozmowy oraz podpisywania książek i wspólnych zdjęć z uczestnikami. Co więcej, temat zdrowia w ujęciu holistycznym poruszany był również w mniejszych grupach, przy kawie, herbacie, lampce wina od Memory Pub oraz słodkich i słonych przekąskach przygotowanych przez KGW Nadwiślanki z Maśnika i Stowarzyszenie ,, Z Tradycją w Nowoczesność”. Dziękujemy za wsparcie.

Kolejną, ciekawą propozycją był Panel Warsztatowy, podczas którego panie mogły skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty i makijażystki. Poznać właściwości kosmetyków i suplementów diety z serii Arbonne, skorzystać z masażu kobido oraz „poszafingować”. Dziękujemy Pani Alinie Switek, Izabeli Sobólskiej, Joannie Smoleń, Jolancie Nowak i Katarzynie Szcześniak za przygotowanie stanowisk warsztatowych oraz podzielenie się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. A wszystko po to, by każda kobieta poczuła się wyjątkowa, nie tylko 8 marca.

Podsumowaniem pierwszego dnia Weekendu Kobiet i Mężczyzn był niezwykle emocjonalny, a zarazem radosny i energetyczny koncert Tarnowskiego Chóru GOS.PL. Wspaniała muzyka i równie wspaniały ewangeliczny przekaz zakończony wspólnym wykonaniem pieśni. Cała sala czując energię płynącą ze sceny śpiewała, klaskała. To była jedna z tych chwil, które na długo pozostają w pamięci.

9 marca

Drugi dzień „WEEKENDU KOBIET I MĘŻCZYZN” upłynął w klimacie pięknej, ludowej muzyki i rozmów o zdrowym sercu. A rozpoczął się Konferencją pod hasłem „Serce nie zaczeka – Zadbaj o siebie” poświęconej profilaktyce chorób układu krążenia. W trakcie wykładów prelegenci poruszali kwestie zagrożeń środowiskowych, sposobu życia i nawyków żywieniowych mających wpływ na wydolność kardiologiczną i choroby układu krwionośnego. Krótko mówiąc poszukiwano „przepisu na zdrowe serce”. Wykładom towarzyszyły konsultacje medyczne i dietetyczne oraz stoiska profilaktyczne z mnóstwem cennych informacji i broszurek. Osoby w każdym wieku mogły skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać informację zwrotną dotyczącą diagnostyki serca.

Zgodnie z polską tradycją Zespół Pieśni i Tańca „Solczanie” z miasta partnerskiego Soleczniki na Litwie został serdecznie przywitany chlebem i solą przez Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec wraz z małżonką w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Był to wyjątkowy moment, który połączył dwie, bliskie sobie kultury w jednym miejscu i czasie. Efektem szerokiego wachlarza tradycji litewskich był niesamowity koncert „Solczan”. Zaśpiewali i zatańczyli z przytupem i radością. Nostalgiczne, pełne emocji piosenki przeplatały się z radosnymi, wileńskimi przyśpiewkami i patriotycznymi pieśniami. W powietrzu czuć było pasję i miłość do muzyki. Wszystko to razem sprawiło, że koncert stał się niezapomnianym, artystycznym wydarzeniem. A po koncercie wśród zapachu wileńskiego chleba, serów, wędlin i kaziukowych serc długo jeszcze brzmiało echo zasłużonych braw, którymi publiczność połaniecka podziękowała za piękne, muzyczne dziedzictwo, którego byli świadkami. Na kolejny, równie emocjonujący WEEKEND KOBIET I MĘŻCZYZN zapraszamy już za rok…

Zachęcamy do obejrzenia pełnej galerii: https://centrum.polaniec.pl/weekend-kobiet-i-mezczyzn/

Skip to content