Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Dni Połańca 2024 – sportowo i rekreacyjnie

Muszla koncertowa w Połańcu już od wczesnych godzin rozbrzmiewała muzyką. Wzrok przyciągało wesołe miasteczko i kolorowe stragany XII Majowego Jarmarku Połanieckiego. Na stoiskach KGW z Naturą w tle ze Zrębina, KGW z Ruszczy, KGW Nadwiślanki z Maśnika, KGW Rybitwy oraz handlowców królowały słodkości, pyszne potrawy, rękodzieło artystyczne, zabawki i najróżniejsze bibeloty. Wśród zieleni Skweru Elektrowni Połaniec pięknie wyglądały konie mechaniczne Klubu Motocyklowego Rain Riders Połaniec. Wzdłuż ścieżek swoje namioty rozstawili sponsorzy, instytucje i jednostki organizacyjne, w tym Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu, Zespół Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu oraz Klub HDK „Jędrusie Połaniec”. Uczniowie szkoły średniej w interesujący sposób prezentowali nowinki ze świata techniki a pracownicy WTZ wspaniałe rękodzieło. Pracownicy Banku Spółdzielczego w Połańcu oraz wolontariusze, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Połaniec oraz nauczyciele z Publicznego Przedszkola zachęcali najmłodszych do wspólnej zabawy, oferując duże, kolorowe klocki, gry plenerowe, malowanki i zabawne, pamiątkowe gadżety. Najmłodsi szybko odnaleźli się w Artystycznym Namiocie biorąc udział w warsztatach plastycznych i sensorycznych przygotowanych przez instruktorów z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Pełne ręce roboty mieli animatorzy malujący włosy, buźki i robiący tatuaże. Na chętnych czekała ścianka do zdjęć z kulturalnymi skrzydłami i foto ramka. Mega pozytywna energia, mnóstwo kreatywnych pomysłów i uśmiechnięte buźki to efekt wspólnych zabaw z animatorami i szczudlarzami. Ci ostatni w bardzo oryginalny sposób prezentowali się wśród baniek mydlanych i podczas zabawy piłeczkami.

Wzorem ubiegłego roku nie zabrakło atrakcji sportowych. Jako pierwsze zaprezentowało się Akro Połaniec w układzie „Koszmar”. Kolejno wystąpili młodzi piłkarze drużyny Skrzata Starszego z MKS Czarni Połaniec oraz młodzi adepci gry w piłkę ręczną. Publiczność mogła podziwiać umiejętności siatkarskie i gry w badmintona utytułowanej, połanieckiej młodzieży. Świetnie wypadli karatecy reprezentujący Połaniecką Sekcję Karate oraz sportowcy z sekcji zapaśniczej MKS Czarni Połaniec. Największe emocje jak zawsze towarzyszyły występom najmłodszych. Duma i wzruszenie malujące się na twarzach rodziców mówiły same za siebie. Brawo dla wszystkich, którzy tego dnia zaprezentowali się na placu muszli koncertowej. Jesteście wielcy! Słowa uznania dla nauczycieli oraz trenerów z Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu w Połańcu, MKS Czarni Połaniec i Szkoły Podstawowej w Połańcu za ogrom pracy, włożonej w przygotowanie części sportowej Koncertu Finałowego Dni Połańca 2024.

Koncert Finałowy stał się okazją do uhonorowania sponsorów i instytucji wspierających oraz partnera społecznego Enea Elektrownia Połaniec S.A. Wszyscy darczyńcy otrzymali z rąk Jacka Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec oraz Moniki Pławskiej Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu symboliczne podziękowania i pamiątkowe gadżety. Zaproszeni na scenę przedstawiciele firm i instytucji wspierających wraz z Jackiem Nowakiem Burmistrzem Miasta i Gminy Połaniec, Jarosławem Kądzielą Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Małgorzatą Walenciak Przewodniczącą Rady Miejskiej w Połańcu, Andrzejem Wawrzyńcem, Tomaszem Kicińskim Radnymi Rady Miejskiej oraz Moniką Pławską Dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wręczyli młodym sportowcom i zwycięzcom Turnieju Gry w Bule, Turnieju Bowlingowego dla Mieszkańców oraz Drużynowego dla OSP logowane puchary i pamiątkowe medale. To była jedna z wielu wyjątkowych chwil podczas wyjątkowego, bo rocznicowego Dni Połańca 2024.

Zobacz więcej zdjęć: Koncert Finałowy Dni Połańca 2024

Skip to content