Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy doceniają i chętnie przychodzą do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na widowiska muzyczne tworzone przez naszą zdolną młodzież i równie zdolnych instruktorów.
W tym roku zespół „Sidus” wspierany przez Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu przygotowuje widowisko muzyczne „W poszukiwaniu zagubionej kolędy”, którego premiera zaplanowana została na 15 grudnia 2024r o godz. 16.00 . Zespół „Sidus” od wielu lat aktywnie działa, tworząc piękne musicale i widowiska muzyczne. Członkami grupy są wychowankowie CKiSz, którzy w dorosłym życiu nadal chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, angażując się w działania projektowe z zakresu kultury. Swoją muzyczną energią zarażają młodszych kolegów, by wspólnie z nimi występować, dając radość dzieciom i dorosłym.
15 grudnia podczas widowiska na scenie wystąpi nie tylko zespół, ale również ich koledzy i koleżanki ze Studia Piosenki Sidus oraz formacji tanecznej Digress – łącznie ponad 50 młodych wykonawców, którzy zaśpiewają i zatańczą ze znaną wszystkim artystyczną energią.
Tytuł widowiska nie jest przypadkowy. To metafora dzisiejszych czasów. Ludzie w codziennym natłoku zdarzeń i problemów, żyją z dnia na dzień zapominając o drugim człowieku i Bogu. Dlatego, tak ważne jest dbanie o relacje, budowanie więzi, czy zwyczajne bycie razem. Realizowane działanie będzie przestrzenią do wielopokoleniowego spotkania i wspólnego kolędowania, do którego zaproszeni zostali również wychowankowie okolicznych Domów Dziecka. Przy wsparciu Enea Elektrownia Połaniec S.A. chcemy sprawić, by ten dzień był dla nich miłych, mikołajkowym prezentem, dlatego oprócz zimowego widowiska planujemy warsztaty artystyczne, słodki poczęstunek i drobne upominki dla dzieciaków.
Bezpłatne wejściówki na widowisko będą do odebrania w kasie CKiSz od 9 grudnia.
Dodatkowo 15 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu prowadzona będzie zbiórka charytatywna dla Moniki Dudek. Monika, na co dzień policjantka która pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy. Jej świat zawalił się w kwietniu. Aby móc wrócić do pełni sprawności, potrzebuje dalszych rehabilitacji, jednak już w prywatnym ośrodku. Problem w tym, że to będzie bardzo długi i drogi proces. Miesięczny koszt pobytu w ośrodku wynosi około kilkudziesięciu tysięcy złotych. To niewyobrażalnie wysoka kwota, którą można uzbierać tylko z pomocą ludzi o otwartych sercach.
Projekt realizowany w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie 2024”, dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) oraz Ośrodka Działaj Lokalnie: Fundacja Aktywizacji i Rozwoju FARMa.