Kino "Pegaz" zaprasza na film "Kumotry"
"Kumotry" w kinie "Pegaz" w Połańcu:
- 22 czerwca (poniedziałek) - godz. 10.00,
- 23 czerwca (wtorek) - godz. 17.00
Historia przyjaźni kobiet zamieszkujących wymierającą polską wieś w rumuńskich Karpatach.
Hanka i Bronka pochowały już mężów, dzieci wyjechały za granicę w poszukiwaniu innych, lepszych perspektyw. Samodzielne i niezależne bohaterki imponują pogodą ducha, choć ich rzeczywistość nieubłaganie odchodzi w przeszłość. Pozostają wspomnienia o czasach, które już nie wrócą – i wspólne stawianie czoła wyzwaniom codzienności.
Nostalgiczny obraz zachwyca bezpretensjonalnym humorem i zdjęciami, oddającymi urok karpackiego pogórza. Reżyserka tworzy wzruszający film o pamięci, przyjaźni i przemijaniu.
Portret bohaterek, które są dla siebie wszystkim, skłania do przewartościowania priorytetów i spojrzenia na rzeczywistość z mniej uczęszczanej strony.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=KUh9rHr6Ua8
Dokumentalny
Film polski
Wiek: od 12 lat
Czas: 1 godz. 10 min.
Kup bilet online: http://kino.centrum.polaniec.pl/msi/mvc


