Niezwykły świat baśni ukazany w widowisku taneczno-muzycznym "Królewna Śnieżka"
Baśnie od pokoleń przenoszą nas do świata wyobraźni, gdzie dobro zwycięża zło, a magia splata się z emocjami, marzeniami i dziecięcą wrażliwością. Do takiego właśnie niezwykłego świata zaproszone zostało ponad 500 osób, które obejrzało widowisko taneczno-muzyczne „Królewna Śnieżka” w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.
Przez dwa dni (25-26 maja) scena sali widowiskowej CKiSz zamieniła się w baśniową krainę pełną kolorów, muzyki, światła i emocji. Historia znanej wszystkim Królewny Śnieżki została opowiedziana w nowoczesnej, artystycznej formie, łączącej taniec i śpiew. Różnorodność choreografii, scenicznych obrazów oraz umiejętności wokalne i taneczne dzieci i młodzieży stworzyły wyjątkowe widowisko pełne magii, wzruszeń i dziecięcej radości.
W przygotowanym z rozmachem przez instruktorów: Weronikę Koziarz Dygulską i Kasię Błachut widowisku wzięło udział 150 dzieci i młodzieży. Młodzi wykonawcy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w bohaterów jednej z najbardziej znanych baśni świata. Widzowie mogli przenieść się do zaczarowanego lasu pełnego najróżniejszych zwierzątek, poznać świat krasnali, spojrzeć w magiczne zwierciadło i razem z bohaterami przeżyć historię o dobroci, odwadze, przyjaźni i sile prawdziwego serca.
Widowisko zachwycało nie tylko warstwą artystyczną, ale także imponującą oprawą sceniczną. Bajkowa scenografia, efektowne kostiumy, gra świateł oraz muzyka stworzyły niezwykły klimat, który od pierwszych chwil porwał publiczność do świata dziecięcej wyobraźni. Każdy element spektaklu został starannie dopracowany, a energia młodych wykonawców sprawiła, że scena wypełniła się autentycznymi emocjami i radością tworzenia.
„Królewna Śnieżka” po raz kolejny pokazała, jak wielki potencjał artystyczny drzemie w młodych mieszkańcach miasta i gminy Połaniec. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami, doceniając ich talent, odwagę sceniczną oraz ogrom pracy włożonej w przygotowanie widowiska.
