Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Warsztaty wokalno-instrumentalne

Zdjęcie przedstawia wokalistę Sergio Bettasa

Warsztaty "Kochasz śpiewać" z tenorem włoskim Sergio Bettas

Termin warsztatów: 17 – 18.06.2023r.

Sergio Bettas – włoski tenor, urodzony we włoskim mieście Ferrara. Absolwent Conservatorium Sztuki Śpiewu w Ferrarze. Jego droga zawodowa związana jest z takimi teatrami, jak Teatro Regio w Parmie i Teatr Wielki w Warszawie, w którym pracował 5 lat. W swoim repertuarze posiada zarówno klasyczny repertuar operowy jak i utwory muzyki rozrywkowej. 

Warsztaty podzielone są na część teoretyczną, podczas której wygłaszany jest krótki wykład o emisji głosu oraz na część praktyczną,  która obejmuje grupową oraz indywidualną pracę nad głosem. Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki śpiewu klasycznego oraz prawidłowego oddechu  wokalnego.

Na zdjęciu grupka uśmiechniętych dzieci

Warsztaty VocalIZA z Izą Czapla-Lisowską dla dzieci i młodzieży

Termin warsztatów: 30.09.2023r.

Iza Lisowska jest wokalistką, pedagogiem, certyfikowanym trenerem wokalnym Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej Voice&More oraz muzykoterapeutą. Na co dzień pracuje w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, gdzie prowadzi Studio Piosenki Ton, a jej podopieczni zdobywają liczne nagrody na festiwalach wokalnych. Iza jest organizatorką wielu przedsięwzięć muzycznych i koncertów, a także reżyserką spektakli artystycznych. 

Na warsztatach VocalIza dowiesz się, jak rozluźnić głos przy pomocy produktów DoctorVox. Popracujesz też nad prawidłowym i świadomym wydechem z wykorzystaniem ciekawych metod i urządzeń. Warsztaty mają charakter zajęć grupowych, dzięki czemu udoskonalisz śpiew w harmonii. Podczas warsztatów panuje twórcza i przyjazna atmosfera.

Zdjęcie bęben i osobę trzymającą na nim obie ręce

Warsztaty Kręgi Bębnów - "Rymy i rytmy"

Termin warsztatów:

 8.02. 2024 – godz. 17.00-19.00

 22.02.2024 – 23.02.2024:

  • 10.00 – 10.45 ( 3 – 6 lat),
  • 11.00 – 12.20 (7 -14 lat),
  • 17.00 – 19.00 (+15 lat + dorośli). 

Warsztaty bębniarskie to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu zwłaszcza dla osób kochających muzykę. W bębniarskim kręgu najważniejsza jest dobra zabawa, a  grupowy charakter zajęć sprzyja integracji. Gra na bębnach to czysta radość, relaks, odprężenie. Na warsztatach rozwiniesz koordynację ruchową, zręczność i poczucie rytmu. 

Warsztaty polegają na zabawach rytmicznych, takich jak: powtarzanie oraz zapętlanie fraz różnej długości, odpowiadanie na sygnały muzyczne, wyklaskiwanie i werbalizacja dźwięków. Repertuar dostosowany jest do stopnia zaawansowania grupy, a więc śmiało można stwierdzić, że są to zajęcia dla każdego. 

https://centrum.polaniec.pl/2024/02/08/zapraszamy-na-warsztaty-kregi-bebnow/

Skip to content