Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Zimowe spotkanie ze sztuką

Kolejne „Zimowe spotkanie ze sztuką” tym razem zaskoczyło nie tylko tematem ale i formą przekazu. Połączyło wyrafinowaną sztukę wystawy Art Color Ballet Agnieszki Glińskiej z Krakowa z dawką znakomitej poezji Benedykta Kozieła i odrobiną muzyki tworząc niezwykły performance. W słowie, piosence i fotografii wciąż przewijał się motyw kobiety, jej tajemniczość, różnorodność i zmienność. Ponieważ widowisko muzyczne „Porozmawiajmy o kobietach” kierowało się słowami Napoleona Bonaparte „Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta” dlatego stało się również formą podziękowania za 30 lecie pracy literackiej rodzimego poety.

 

Punktem kulminacyjnym czwartkowego wydarzenia był benefis Benedykta Kozieła klimatycznie poprowadzony przez Małgorzatę Dalmatę – Konwicką. Nie zabrakło podziękowań i ciepłych, serdecznych życzeń dalszego rozwoju i sukcesów. Nie zabrakło również dobrej poezji w muzycznej aranżacji Cezarego Stawskiego.

{phocagallery view=category|categoryid=95|limitstart=1|limitcount=5}

Niezwykle cenne w „Zimowym spotkaniu ze sztuką” była przyjemna, ciepła atmosfera i zastosowanie kontrastów – połączenie gorących rytmów ze spokojem poezji

Skip to content