Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Grube ryby

19 grudnia wystawiona już po raz drugi w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu sztuka „Grube ryby” Michała Bałuckiego potwierdziła, że ta stara komedia urzekła widzów swoim niewymuszonym humorem ale i oczywiście mistrzowską grą aktorów-starszej młodzieży z grupy teatralnej „Kameleon” działającej w CKiSz pod kierunkiem Pani Krystyny Orlicz. Wszyscy młodzi aktorzy świetni, znakomicie, dowcipnie ze sobą dialogując i poruszając się charakterystycznie, naśladując styl epoki.

{phocagallery view=category|categoryid=91|limitstart=8|limitcount=5}

Miejscem akcji jest dom XIX-wiecznej rodziny mieszczańskiej. Pewnego dnia wiekowe małżeństwo Ciaputkiewiczów, odwiedzają starzy kawalerowie Pagatowicz  i Wistowski a wprost z pensji przybywają wnuczki gospodarzy Helena i Wanda. Intryga sztuki Bałuckiego zbudowana jest na przekonaniu tytułowych „grubych ryb” o swojej atrakcyjności i chęci młodych panien do ich uwiedzenia. Gdy te założenia okazują się być złudne, wszystko się komplikuje, a widownia nie możemy powstrzymać się od śmiechu.

 

Spektakl był okazją do prawdziwego, zdrowego śmiechu, który wybuchał na widowni podczas przedstawienia, a któremu towarzyszyły częste oklaski przy otwartej kurtynie. Brawa dla artystów długo nie milkły nawet po zasłonięciu kurtyny.

Skip to content