Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Zima w mieście i gminie Połaniec 2019

Zima w mieście i gminie Połaniec 2019

FERYJNE WSPOMNIENIA…

Ferie, ferie i po feriach …. Dwa tygodnie minęły bardzo szybko, pozostawiając wspomnienia zimowych zabaw na świeżym powietrzu i różnorodnych zajęć. Wszystkie placówki, które włączyły się do akcji „Zima w mieście i gminie Połaniec 2019” nie mogły narzekać na nudę i brak uczestników zajęć, spotkań i rozgrywek. Na wysokich obrotach pracowało kino, pracownia plastyczna i sala tańca. Wśród aktywnych form wypoczynku prym wiódł basen, kręgielnia i szkolne sale gimnastyczne. Radość, zabawa i pozytywna rywalizacja towarzyszyła uczestnikom bezpłatnych rozgrywek bowlingowych. Tancerze cieszyli się z zajęć akrobatycznych, dzieciaki lubiące zajęcia plastyczne z dużej liczby różnorodnych warsztatów. W zajęciach uczestniczyło jednorazowo od 12 – 18 osób, a powstałe prace już wkrótce zdobić będą korytarze CKiSz. Filmowe propozycje spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród młodszej części kinomanów. Z oferty Kina Feryjnego i filmów animowanych skorzystało łącznie 862 osoby. Zajęcia animacyjne w „Klubie Brzdąca” skusiły maluchy do wspólnego tworzenia i żywiołowej zabawy. Czego jak czego, ale energii podczas spotkań nie brakowało…. Z bardzo dobrym odbiorem wśród młodzieży spotkał się Zimowy Salon Gier zorganizowany w kręgielni CKiSz. Jak zawsze największe kolejki ustawiały się do odrestaurowanych automatów do gier, drugie miejsce zajmowały tradycyjne planszówki.

{phocagallery view=category|categoryid=537|limitstart=10|limitcount=15}

Pisząc o ciekawych atrakcjach w czasie wolnym warto wspomnieć o interesującej ofercie Miejsko – Gminnej Biblioteki w Połańcu z filią w Ruszczy. Pod fachowym okiem w otoczeniu książek, dzieci chętnie brały udział w najróżniejszych zabawach plastyczno – literackich. Oferta zajęć komputerowych, plastycznych i literackich trafiła w gusta młodych czytelników i zachęciła do udziału w spotkaniach. Sprawnie działały również siłownie, sale fitness i gimnastyczne. Młodzież drużynowo rozgrywała mecze piłki: siatkowej, nożnej i koszykowej. Niestety ferie jak wszystko co dobre szybko się skończyły.

Składamy serdeczne podziękowania: Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu z fillią w Ruszczy, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Połańcu, Szkole Podstawowej w  Połańcu, Zespołowi Szkół w Połańcu i Zespołowi Placówek Oświatowych w Ruszczy za współpracę i zaangażowanie w akcję „Zima w mieście i gminie Połaniec 2019”.

{phocagallery view=category|categoryid=537|limitstart=32|limitcount=10}

Pełna galeria

Skip to content