Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Dni Połańca 2011

Dni Połańca 2011

7 – 8 maj

Zasnute deszczowymi chmurami niebo przywitało wszystkich uczestników sobotniej imprezy i I Majowego Jarmarku Połanieckiego. Niesprzyjająca pogoda niestety przeszkodziła w podziwianiu wspaniałego rękodzieła, produktów regionalnych i materiałów wystawienniczych. A warto było zajrzeć na Połaniecki Jarmark. {phocagallery view=category|categoryid=39|limitstart=0|limitcount=5}

Nie straszny był deszcz i zimno gdy na scenie z pasją tańczyli i śpiewali młodzi artyści z Centrum Kultury i Sztuki. Najmłodsi wykonawcy wspaniale prezentowali się w świetle barwnych reflektorów, a zgromadzoną publiczność rozgrzał swoim występem młodzieżowy zespól FOMALUŁO. Ich niesamowita energia i ogromne serce do muzyki widoczne było w każdym dźwięku. Kabaret Babeczki z rodzynkiem żartobliwie pokazał ile znaczą „baby” w dzisiejszych czasach. Skecze o kobietach rozbawiły nie tylko panów.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

 

Nagrody za udział w konkursie plastycznym „Dino” wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Tarnowski wraz z zaproszonymi gośćmi Wicewojewodą Świętokrzyskim Beatą Oczkowicz i Członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierzem Kotowskim. Spośród wszystkich „dinusiów” nie sposób było wybrać najładniejszego, gdyż każda praca miała swój niepowtarzalny urok. Jury przyznało wyróżnienie dla największego dinozaura. Nagrodzeni zostali również zwycięzcy I Turnieju Bowlingowego Samorządowców Powiatu Staszowskiego o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Na podium stanęli przedstawiciele drużyn z UMiG w Staszowie, Starostwa Powiatowego i UMiG z Połańca. Puchar za udział otrzymała również drużyna, która towarzysko wzięła udział w turnieju.

Gdy na scenie pojawił się legendarny zespół UNIVERS deszcz przestał padać. Na połanieckiej scenie zespół świętował 30 – lecie swojej działalności artystycznej. Niejedna osoba śpiewała „..tacy byliśmy jeszcze wczoraj”. Zespól kilkakrotnie bisował, a po zakończonym koncercie Henryk Czich lider Universe podpisywał płyty i rozdawał autografy.

Gdy przebrzmiały spokojne, nastrojowe dźwięki Universu, pojawiła się barwna wizualizacja. Głównym Sponsorem „świetlnej atrakcji” było GDF SUEZ Energia Polska SA. Zmieniające się obrazy, hollywoodzkie światła, lasery i muzyka stworzyły niesamowite widowisko, które na długo zapadnie w pamięci widzów.

W sobotni wieczór każdy znalazł coś dla siebie. Były nastrojowe ballady Universu, „hity na czasie” w wykonaniu młodzieży z CKiSz, muzyka klubowa i dance – pop rumuńskiego zespołu AKCENT. Pomimo zimna publiczność cierpliwie czekała na występ trzech przystojniaków, których przeboje od kilku lat królują na europejskich listach przebojów. Żywiołowa muzyka, popisy „chłopaków”, znakomity wokal i kontakt z publicznością to coś na co czekali fani zespołu AKCENT. Zespół dziękując za ciepłe, entuzjastyczne przyjęcie wykonał cztery bisy na życzenie. Sobotnia impreza zakończyła się dyskoteką z laserami.

Kolejny dzień obchodów Dni Połańca rozpoczęła uroczysta sesja w CKiSz. Po uroczystym przemarszu ulicami miasta i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki odbyło się tradycyjnie na Kopcu Kościuszki nabożeństwo, a po nim koncert Staszowskiej Orkiestry Hutniczej Tadeusza Wrześniaka.

Punktem kulminacyjnym było uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie Połanieckiego Rynku. Po przemówieniach i podziękowaniach przyszedł czas na artystyczny akcent. Na odrestaurowanej płycie wspaniale zaprezentowały się mażoretki „DIAMENT” z Chmielowa.

Organizatorzy Dni Połańca dziękują wszystkim sponsorom za pomoc i wsparcie a mediom za patronat i opiekę.

Patronat medialny: Radio Kielce S.A, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, portal mojadolina.pl,

Opieka medialna: TVP Kielce.

Sponsorzy Dni Połańca: Urząd Miasta i Gminy Połaniec, GDF SUEZ Energia Polska S.A, Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A, Nadleśnictwo Staszów, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak sp. z o.o, Starostwo Powiatowe w Staszowie, PPHU „Agro-Baza” Waldemar Misiak, Elpoeko spółka z o.o, Bank Spółdzielczy w Połańcu, Zakład Remontowo – Budowlany Jarosław Mazur, KseroSerwis, Sieć Handlowa Delikatesy Centrum, Artykuły Chemiczne i Przemysłowe Alicja Adaś, Restauracja Karolina, Automatyka Przemysłowa Połaniec s.c.

Skip to content