Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Podsumowanie akcji wakacyjnej – Lipiec

PODSUMOWANIE AKCJI

„WAKACJE W MIEŚCIE I GMINIE POŁANIEC” – LIPIEC 2011

Pierwszy miesiąc wakacji nieubłaganie dobiega końca, a razem z nim pierwszy etap przygód  w ramach corocznej akcji „Wakacje w mieście i gminie Połaniec”, która po raz kolejny cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży naszego miasta. Celami akcji są min. budzenie poczucia własnej wartości, integracja, współdziałanie w grupie, tworzenie przyjaznej i sportowej atmosfery, rozwijanie zainteresowań  i twórczych postaw.


Lipcowe zajęcia obejmowały różne kręgi tematyczne, począwszy od zajęć artystycznych, po aktywną formę rekreacji z elementami sportowej rywalizacji na placach zabaw, kręgielni oraz basenie……

{phocagallery view=category|categoryid=83|limitstart=6|limitcount=5}

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się poniedziałkowe zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały swoje prace różnymi technikami artystycznymi min: kolorowe miasteczko wykonane farbami plakatowymi, kwiatowe rozetki, kolorowe ramki do obrazków, mandale techniką stempelkową, hortensje techniką mieszaną, różnobarwne motyle wykonane pastelami i tuszem oraz słoneczniki i inne kwiaty z marszczonej bibuły. Większość prac  można podziwiać na wystawie   w  Centrum Kultury i Sztuki. Atrakcyjną formą zajęć skierowaną dla starszych dziewczynek okazały się warsztaty artystyczne „ Koralikowy zawrót głowy”, gdzie młodzież mogła wykonać samodzielnie: kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki według własnych projektów. Na warsztatach z ruchu scenicznego i emisji głosu zatytułowanych” Pogotowie sceniczne” dzieci i młodzież zgłębiała tajniki wyrażania emocji, interpretacji tekstu, ruchu scenicznego oraz podstawowych ćwiczeń niezbędnych do poprawnego śpiewania. Warsztaty bębniarskie „Muzyka, która rzeźbi duszę..” oraz „Lato z gitarą”,  pozwoliły początkującym muzykom poznać możliwości techniczne instrumentów oraz poznać podstawowe zasady gry na tych instrumentach. Dużą frajdę najmłodszym, sprawiły zajęcia  pod hasłem „Mała elegantka”, gdzie dzieci   wybierając strój teatralny, mogły wcielić się w wybrane przez siebie postaci z bajek. Na warsztatach „ W rytmie disco”,  najmłodsi uczyli się podstaw tańca irlandzkiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia „Wakacje z językiem angielskim na wesoło”, gdzie dzieci poprzez zabawę uczyły się podstaw języka obcego. W każdy piątek mieszkańcy Połańca mogli usłyszeć dochodzące z przed budynku Centrum Kultury i Sztuki dźwięki muzyki, a to za sprawą  dzieci i młodzieży, która  z chęcią śpiewała ulubione piosenki w plenerowym karaoke „Śpiewać każdy może..”.Lipcowe rozgrywki bowlingowe  okazały się ciekawą alternatywą w pochmurne dni. W każdy poniedziałek do kręgielni przychodzili chętni, którzy wykazywali się szczególnymi umiejętnościami w tej dziedzinie sportu.


Oprócz zajęć w placówce, świetnym sposobem na spędzenie czasu były zabawy na  placach zabaw: na ulicy H. Kołłątaja, w Łęgu oraz Maśniku. gdzie dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w licznych konkurencjach i zawodach z nagrodami. Dla pasjonatów malarstwa zorganizowano plener malarski, pod okiem Olexandra Yasina. Uczestnicy poznawali tajniki malarstwa akwarelowego. W lipcu nie odpoczywało także kino Impresja, w repertuar zawierał propozycje dla dzieci i młodzieży, natomiast dwa razy w tygodniu pływalnia „ Delfin” przeżywała oblężenie, chętnych na wodną zabawę nie brakowało. Atrakcyjną ofertą rekreacyjno- sportową wykazało się także Publiczne Gimnazjum oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna, która udostępniła dla chętnych stanowiska komputerowe, gry planszowe oraz puzzle Aktywnie wspierali nas także nauczyciele ze wszystkich placówek przedszkolnych działających na teranie Połańca.


Na tym nie koniec, przed nami kolejny miesiąc wakacji, a w  nim nowe, ciekawe  i atrakcyjne zajęcia dla każdego, czekamy na wszystkich, którzy nie boją się wyzwań i chcą spędzić mile i aktywnie w sierpniowe dni.

Skip to content