Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Art Color Ballet

Wystawa Agnieszki Glińskiej, której efektem jest eksperyment performance na ciele ludzkim. Pokazuje niezwykle efektowne wykorzystanie możliwości światła UV z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami fluorescencyjnymi.

{phocagallery view=category|categoryid=94|limitstart=5|limitcount=4}

 

Art Color Ballet to zespół założony w 1998 roku w Krakowie przez tancerkę, choreograf Agnieszkę Glińską. Utalentowani plastycy, charakteryzatorzy, tancerze tworzą całość która w prezentowanych spektaklach wyraża się formą tańca opartego o różnorodne techniki modern, taniec współczesny, klasyka, akrobatyka, pantomima, afro dance oraz nowe formy wyrazu wypracowane przez zespół. Jako jedyny zespół baletowy w Polsce wykorzystuje w swoich spektaklach malarstwo na ciele – bodypainting. Od 2003 jest w czołówce najlepszych grup na World Bodypainting Festival w Austrii .

Zespół uczestniczył w wielu prestiżowych imprezach w kraju i za granicą (Word Bodypainting Festival w Austrii 2003-2007, Malta, Festival Wright and Play w Krakowie, Dni Małopolski i Krakowa w Londynie, Festiwal Teatrów Muzycznych w Dreźnie, Festiwal Teatrów Eksperymentalnych w Seulu, Podczas Gali rozdania nagród National Geografic, Open for Chopin dla Rmf Clasic, Festiwal Maskerade w Holandii, Gala Studenckiego Festiwalu Piosenki 2006,2007 i wiele innych).

Skip to content