Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Już po feriach

ZAKOŃCZYŁA SIĘ

AKCJA „ ZIMA W MIEŚCIE I GMINIE POŁANIEC 2012 „

Szybko minęły dwa tygodnie zimowego wypoczynku, ale dzięki bogatej ofercie przygotowanej przez Centrum Kultury i Sztuki, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespół Szkół w Połańcu, Publiczną Szkołę Podstawową w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Klub Sportowy „Czarni Połaniec”, dzieci i młodzież mogły odpoczywać artystycznie i sportowo. Zajęcia, warsztaty i spotkania były okazją do wspólnej zabawy, poznania własnych możliwości, rozwijania umiejętności i wzajemnej integracji.

{phocagallery view=category|categoryid=101|limitstart=0|limitcount=4}

 

 

W ferie szkoła w Ruszczy rozbrzmiewała śmiechem i sportowym dopingiem. Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez placówkę. Każdy mógł pokazać swoje mocne strony, rozwinąć zainteresowania i poprawić kondycję fizyczną. Uczniowie malowali, tworzyli origami, ozdabiali przedmioty techniką decoupage, surfowali po Internecie i śpiewali w języku angielskim. „Zapaleńców” gier zespołowych i ścianki wspinaczkowej nie brakowało.


Przez całe ferie udostępniona była dla młodzieży sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Połańcu i Publicznym Gimnazjum nr 1. Młodzież drużynowo rozgrywała mecze piłki: siatkowej, nożnej i koszykowej. W gimnazjum na mniej aktywnych sportowo czekało kółko biblijne i biblioteka szkolna. W sali zapaśniczej Miejskiego Klubu Sportowego „Czarni Połaniec” dwukrotnie spotkali się miłośnicy ćwiczeń akrobatycznych i ogólnorozwojowych. Nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Połańcu poprowadzili zajęcia animacyjne w świetlicach na terenie gminy i osiedlu Północ. Chętnych do wspólnych zabaw integracyjnych i ciekawych gier nie brakowało. Ośrodek Sportu i Rekreacji dwa razy w tygodniu zapraszał wszystkich na wodne szaleństwa na basenie. Zabawy i konkurencje odbywały się pod fachowym okiem instruktora.


Moc niespodzianek i atrakcji dla każdego zapewniło Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Codzienne zajęcia i warsztaty przyciągnęły aktywnie wypoczywających. Dwa tygodnie artystycznych zmagań z plastyką, muzyką, tańcem i piosenką. Ciekawe formy pracy, zaskakujące materiały, a przede wszystkim fachowa pomoc to niewątpliwe atuty zimowych spotkań w pracowni plastycznej. Nowością była Rodzinna Akademia Plastyki – zajęcia dla dziecka z osobą dorosłą. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zabawy animacyjne dla najmłodszych. Wesołe i śmieszne zabawy skusiły do udziału w zajęciach nawet 2,5 latki, które niejednokrotnie zaskakiwały prowadzącego swoimi umiejętnościami. Oferta zajęć dla każdego z podziałem na wiek była okazją do spotkań przyjaciół oraz zawarcia nowych znajomości. Interesujące okazały się warsztaty wizażu dla gimnazjalistów. Dbanie o swój wygląd to jeden z warunków dobrego samopoczucia szczególnie wśród dziewcząt. Specjalny feryjny repertuar kinowy przypadł do gustu nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Spotkanie z wróżkami Winx, tańczącymi pingwinami i szalonymi Muppetam było niezapomnianym przeżyciem szczególnie dla maluchów. W trakcie ferii kręgielnia w CKiSz nie próżnowała. Codzienne rozgrywki bowlingowe zakończone zostały turniejem, który okazał się strzałem w dziesiątkę nie tylko dla sportowców. Zwycięscy opuścili kręgielnię bogatsi o złote, srebrne i brązowe trofea. W ferie aktywnie działał Klub Gier Fantastycznych oferując intelektualne rozgrywki dla młodzieży.

{phocagallery view=category|categoryid=101|limitstart=19|limitcount=4}

Również Miejsko – Gminna Biblioteka w Połańcu rozwijała umysły. Ciekawa oferta zajęć komputerowych, plastycznych i literackich przyciągnęła młodych czytelników. Pod fachowym okiem bibliotekarek powstawały kartki walentynkowe i domki dla krasnali. W trakcie dwutygodniowego odpoczynku dzieci i młodzież wzięły udział w kursie on-line dotyczącym bezpiecznego korzystania z Internetu, udostępnionym na platformie e-learningowej kampanii „Dziecko w Sieci”.


Zimowe szaleństwo już za nami. Przed nami tylko 4 miesiące szkolnych zajęć i ….kolejna tym razem wakacyjna akcja dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Połaniec.

Serdecznie dziękuję wszystkim placówkom, dyrektorom, nauczycielom, pracownikom za pomoc i wkład w organizację całej akcji.


Joanna Juszczyńska

Skip to content