Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Dni Połańca 2012

{phocagallery view=category|categoryid=60|imageid=2276|float=left}

Dni Połańca 2012

12-13 maj

W pierwszej dekadzie maja odbędą się w Połańcu uroczyste obchody DNI MIASTA. Organizatorami imprezy jest Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Rada Miejska oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Występy, koncerty i pokazy na muszli koncertowej oraz na Placu Uniwersału Połanieckiego to jedne z atrakcji, które umilą czas i dopełnią wyjątkowości obchodów kościuszkowskich.

Obchody „majowego święta” rozpoczną się w sobotę o godz. 15.00. Na scenie zatańczą i zaśpiewają młodzi artyści z Centrum Kultury i Sztuki oraz cheerleaderki z Publicznego Gimnazjum w Połańcu.

Na najmłodszych „imprezowiczów” czekać będą trzygodzinne warsztaty cyrkowe z Cyrkiem Anime, kącik plastyczny, pokaz sprzętu strażackiego i WOPR oraz urządzenia rekreacyjne. Swoje umiejętności zaprezentują młodzi zapaśnicy Klubu MKS „Czarni” Połaniec i instruktorzy kendo z Krakowskiego Klubu Szermierzy. Dodatkowo sportowych emocji dostarczą jedyne w Polce pokazy trialu rowerowego połączone z akrobatyką sportową i poweriser. Wieczornym pokazem w świetle pochodni Lubelska Grupa Artystyczna pożegna się z publicznością.

Około godz. 19.20 tuż po pokazie gołębi nastąpi uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursach, zawodach i Turnieju Bowlingowym Mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec.

Od godz. 20.00 publiczność bawić będzie znany zespół SKANER. Godzinny koncert tego zespołu to muzyczny powrót do disco-polowego szaleństwa. Natomiast o godz. 22.00 sceną zawładnie Gwiazda wieczoru – duński zespół INFERNAL. Hity tej grupy od lat królują na europejskich listach przebojów i bawią na światowych dyskotekach. W trakcie pokazu pirotechnicznego niebo nad muszlą koncertową rozbłyśnie tysiącem iskier i barwnych wachlarzy. Uczestnicy imprezy bawić się będą mogli do godziny 1.00 nad ranem przy znanych, dyskotekowych przebojach.

 

Niedzielne obchody Dni Połańca rozpoczną się o godz. 9.30 rano uroczystą Sesją Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki. Około godziny 11.00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki i Msza Święta na Kopcu Kościuszki. Oprawę artystyczną w trakcie przemarszu ulicami Połańca pod pomnik Tadeusza Kościuszki zapewni Orkiestra Dęta KiZChS ,,Siarkopol” S.A, zespół mażoretek „Iskierki” z CKiSz oraz Gwardia Narodowa im. T. Kościuszki z Majdanu Zbydniewskiego. Wyjątkowego charakteru Majowemu Nabożeństwu nada występ Orkiestry Dętej KiZChS ,,Siarkopol” S.A i musztra paradna Gwardii Narodowej.

Od godz. 12.00 na Placu Uniwersału Połanieckiego na II Majowym Jarmarku Połanieckim obejrzeć będzie można wyroby rękodzieła artystycznego, produkty regionalne, wyroby spożywcze wytwarzane metodami tradycyjnymi, prezentacje firm i kolorowe kiermasze. Od godz. 14.30 muzycznie niedzielne popołudnie umilą występy dzieci młodzieży z CKiSz i Połanieckich Przedszkoli. Drugi dzień obchodów Dni Połańca zakończy koncert zespołu THE PEARL.

Patronat honorowy nad impreza objęli:

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas

Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba

 

Patronat medialny nad imprezą objęło: Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa, portal mojadolina.pl, portal iStaszow.pl

opiekę medialną zapewni: TVP Kielce i Radio Kielce S.A.

 

SCENARIUSZ DNI POŁAŃCA

12 – 13 maj

 

12 maja (sobota) – MUSZLA KONCERTOWA

Początek godz. 15.00

 • Występy artystów z CKiSz i Publicznego Gimnazjum w Połańcu

 • Pokazy z warsztatami cyrkowymi dla dzieci

 • Pokazy sportowe: trial rowerowy, akrobatyka, poweriser (skaczące szczudła)

 • Pokaz kendo

 • Pokaz zapaśników

godz. 19.20 – Uroczyste wręczenie nagród

godz. 19.30 – Trial rowerowy z akrobatyką

godz. 20.00 – Koncert zespołu SKANER

godz.21.15- Pokazy sportowe w świetle pochodni

godz.22.00 – Gwiazda wieczoru zespół INFERNAL

godz.23.15 – pokaz pirotechniczny

dyskoteka do godz. 1.00

 

13 maja (niedziela)

godz. 9.30 – uroczysta Sesja Rady Miejskiej w CKiSz

 • przemarsz ulicami miasta z Orkiestrą Dętą KiZChS ,,Siarkopol” S.A., zespołem mażoretek „Iskierki” z CKiSz i Gwardią Narodową im. T. Kościuszki z Majdanu Zbydniowskiego.

 • złożenie kwiatów przed pomnikiem T. Kościuszki

godz. 12.00

 • Msza święta na Kopcu Kościuszki

 • występ Orkiestry Dętej KiZChS ,,Siarkopol” S.A.

 • Musztra paradna w wykonaniu Gwardii Narodowej im. T. Kościuszki z Majdanu Zbydniowskiego.

 

PLAC UNIWERSAŁU POŁANIECKIEGO

 

od godz. 12.00 – II MAJOWY JARMARK POŁANIECKI

godz. 14.30

 • występ dzieci, młodzieży z CKiSz / Połanieckich Przedszkoli

 • Koncert zespołu THE PEARL

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

 

8- 9 maja – Turnieje Bowlingowe dla Mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec

11 maja – Zjazd Środowisk Kościuszkowskich

12 maja – Spławikowe Zawody Wędkarskie

12 maja – Turniej Piłki Nożnej Oldboy’s

13 maja – Wystawa Unii Kościuszkowskiej w Punkcie Informacji Turystycznej

 

DODATKOWO 12 maja na muszli koncertowej w Połańcu

 • Pokaz sprzętu strażackiego i WOPR

 • Pokaz gołębi

 • urządzenia rekreacyjne i pneumatyczne

Skip to content