Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Most przyjaźni

{phocagallery view=category|categoryid=125|imageid=3137|float=left}

W niedzielę 7 października przedstawiciele dwóch nadwiślańskich miejscowości Borowej i Połańca mieli okazję do skonfrontowania swojego dorobku artystycznego podczas pierwszego „Jesiennego spotkania z muzyką”. Choć pogoda tego dnia nie dopisała, to w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej zdecydowanie świeciło słońce. W jesiennym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy Borowa, na czele z wójtem Władysławem Błażejowskim, Przewodniczącym Rady- Mieczysławem Wiąckiem oraz delegacją naszej Gminy: burmistrzem – Jackiem Tarnowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej- Stanisławem Lolo oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki – Joanną Juszczyńską. Wszyscy zaproszeni goście podkreślali ważność tego wydarzenia, bo choć dzieli nasze miejscowości królowa polskich rzek, to od dawna budujemy razem most oparty na przyjaźni.

{phocagallery view=category|categoryid=125|limitstart=1|limitcount=5}

Scena borowskiego Gminnego Ośrodka Kultury zamieniła się tego popołudnia w złotą polską jesień za sprawą tancerek działających w Centrum Kultury i Sztuki, które zauroczyły swoimi umiejętnościami publiczność oraz wokalistek, które zaprezentowały się w kilku odsłonach: folkowej oraz rockowej. Publiczność niejednokrotnie włączała się w śpiew nagradzając młodzież gromkimi brawami. Oprócz połanieckiej grupy reprezentacyjnej na scenie wystąpili nasi młodsi przyjaciele z Borowej, których mieliśmy okazję oglądać w Połańcu podczas niedzielnych spotkań zatytułowanych „ Popołudnie przy fontannach”. Dzieci i młodzież z Borowej pokazała nam swoje umiejętności wokalne oraz taneczne, a układ taneczny „Tupot małych stóp” zachwycił wszystkich przybyłych. Mamy nadzieję , że tego typu przyjaźnie będą okazją do wymiany swoich doświadczeń artystycznych.

Nie pozostało nam nic więcej jak podziękować za serdeczne i ciepłe przyjecie oraz zaprosić naszych sąsiadów zza Wisły w nasze połanieckie strony.

Skip to content