Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Mamy laureata V Przeglądu „Poezja w Piosence”

{phocagallery view=category|categoryid=60|imageid=3331|float=left}

Dobra passa Połańca trwa! – Izabela Czapla laureatką II miejsca V Przeglądu „Poezja w Piosence – Agnieszka i inni..” w Końskich

W piątkowy wieczór 23 listopada w Miejskim Domu Kultury w Końskich odbył się finał konkursu „Poezja w piosence- Agnieszka i inni..”. Połaniec reprezentowały dwie wokalistki z Centrum Kultury i Sztuki: Karolina Mirecka i Izabela Czapla. Zostały one wyłonione podczas pierwszego etapu konkursu spośród 38 wokalistów ze świętokrzyskiego i województw ościennych. Podopieczne Marzeny Drożdżowskiej zaprezentowały z akompaniamentem zespołu złożonego z profesjonalnych muzyków w składzie: Roman Cieślak, Piotr Sałata, Mateusz Sałata i Piotr Zborowski wylosowane podczas eliminacji piosenki. W wielkim finale z udziałem szczęśliwej dwudziestki nasze dziewczyny wypadły wspaniale, co słychać było po owacjach publiczności. Czas oczekiwania…..

{phocagallery view=category|categoryid=113|limitstart=4|limitcount=9}

na wyniki wydłużał się a emocje sięgały zenitu. Jury w składzie: Łukasz Sobieraj wokalista, Lilia Kowalska- wokalistka i wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Konrad Kamizela- wokalista oraz Marzena Kądziela – redaktor „Echa Dnia” przyznało drugie miejsce znanej nam wokalistce połanieckiej sceny Izabeli Czapli. Przewodniczący jury w uzasadnieniu werdyktu powiedział „.. że oprócz umiejętności wokalnych na scenie ważna jest osobowość, ruch oraz strój. Jeśli istnieje to wszystko razem można mówić o pięknym widowisku i kompletnym artyście”. Iza, która oprócz dyplomu otrzymała nagrodę pieniężna w wysokości 500 zł podsumowując swój udział w konkursie powiedziała: „Ta nagroda niesamowicie buduje i zachęca do dalszej pracy. Fenomenalni muzycy i ich aranżacja do piosenki „Miasteczko cud” przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Co zapamiętam z tego koncertu? Bezcenne brawa, które padły od samych jurorów oraz publiczności….”

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content