Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

„WAKACJE Z UŚMIECHEM W MIEŚCIE I GMINIE POŁANIEC”

W ramach tegorocznego programu „WAKACJE Z UŚMIECHEM W MIEŚCIE I GMINIE POŁANIEC” jak co roku zadbano o ciekawą ofertę zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Połaniec. Nie zabrakło atrakcji w postaci: warsztatów, wycieczek, gier sportowych jak również zabaw na świeżym powietrzu i w wodzie. Przedsięwzięcie miało na celu promocję aktywnego, bezpiecznego i ciekawego wypoczynku podczas wakacji. W akcji wzięło udział Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Połańcu, Filia Biblioteczna w Ruszczy, zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa. Wszystkie zaangażowane instytucje zadbały by wakacyjne propozycje były atrakcyjne i dostosowane do różnych grup wiekowych oraz zainteresowań odbiorców.

{phocagallery view=category|categoryid=344|limitstart=0|limitcount=5}

Centrum Kultury i Sztuki Podczas warsztatów i zabaw prowadzonych od poniedziałku do piątku w każde dziecko mogło znaleźć coś interesującego dla siebie z pośród zajęć z zakresu: plastyki, lepienia z gliny, muzyki, gry na instrumentach, śpiewu, tańca, fotografii, czytania bajek, nauki języka angielskiego, gry w kręgle, oraz zabaw na świeżym powietrzu. CKiSz tętniło życiem, a to wszystko dzięki zadowolonym i uśmiechniętym dzieciom, które chętnie brały aktywny udział w zabawach i warsztatach. Poprzez udział w zajęciach stały się bardziej kreatywne, otwarte i mogły rozwijać swoje pasje i odkrywać nowe talenty artystyczne, wokalne czy też plastyczne.

Najmłodszą grupę stanowiły maluszki, które z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach integracyjnych na świeżym powietrzu „Letnie bajeczek czytanie”, zajęciach animacyjnych „Klub Brzdąca” oraz w warsztatach ekspresji plastycznej dla najmłodszych. Kino na czas akcji stało się tzw. „Kinem Wakacyjnym” uczestnicy mogli skorzystać z dofinansowanych biletów na filmy pt. „Jak wytresować Smoka 2″ i” Samoloty 2″. CKiSz zorganizowało wycieczkę rowerową do Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego w Tursku Wielkim. W kręgielni odbył się Rodzinny Turniej Bowlingowy o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, który wyłonił aż 12 zwycięzców w 4 grupach wiekowych. Bardziej aktywni fizycznie, uczestnicy akcji wakacyjnych brali udział w zajęciach nauki pływania, organizowanych przez OSiR w Połańcu. Dodatkowo uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych w Publicznej Szkole Podstawowej w Połańcu oraz Publicznym Gimnazjum nr 1 podczas których mieli okazję doskonalić technikę jazdy na rowerze, grać w piłkę nożną i koszykówkę.

Miłośnicy książek i czytania uczestniczyli w projekcie „Wesoła biblioteka” organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Połańcu oraz jej Filię w Ruszczy, która przygotowała dla uczestników dużo zabaw w postaci: zajęć plastyczno – literackich, łamigłówek, quizów, rebusów, krzyżówek, głośnego czytania wybranych książek. Uczestnicy przygotowali „Teatrzyk kukiełkowy„ z własnoręcznie wykonanych kukiełek, ekologiczną „Rewię mody” oraz „Koszyczek Czerwonego Kapturka”. Dzieci z okolicznych wiosek również mogły brać czynny udział w lokalnych zajęciach prowadzonych pod hasłem „Świat zabawy” przez instruktorów CKiSz na terenie Placów Zabaw w Łęgu, Maśniku i Ruszczy. Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy zorganizował wycieczkę rowerową do Rytwian i Golejowa, która pozwoliła dzieciom zwiedzić najbliższy region i znajdujące się tam zabytki.

{phocagallery view=category|categoryid=344|limitstart=5|limitcount=15}


I mimo że wakacje już dobiegły końca to drzwi CKiSz nadal stoją otworem zarówno przed młodszymi jak i starszymi, a oferta zajęć i warsztatów jest równie bogata i atrakcyjna jak w okresie wakacyjnym.

Skip to content