Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

CKiSz w gronie laureatów Stambułki…

{phocagallery view=category|categoryid=353|imageid=11428|float=left} {phocagallery view=category|categoryid=353|imageid=11429|float=right}

Kulturalną siłę napędową Połańca stanowi Centrum Kultury i Sztuki. O jego kulturalnym bogactwie świadczy długa lista organizowanych różnorodnych przedsięwzięć i wydarzeń artystycznych. Termomodernizacja i modernizacja budynku w 2009 r sprawiła iż obiekt spełnia wszelkie współczesne standardy. Tu znajduje się jedyne w powiecie staszowskim nowoczesne kino z cyfrową, jakością obrazu, dźwięku i z systemem 3D oraz jedno z niewielu kin w Polsce przystosowanych do odtwarzania filmów w technologii 4K.Szerokie spektrum możliwości projektora wykorzystywane jest również podczas konferencji przy prezentacjach multimedialnych, do transmisji on – line i turniejów gier na konsoli Playstation 3. W Centrum Kultury w Połańcu znajduje się siłownia i dwutorowa kręgielnia, w której odbywa się szereg turniejów bowlingowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz studio nagrań, gdzie aktywnie działa współprowadzone przez dzieci i młodzież internetowe radio „Teraz Połaniec- dzieciom, młodzieży, dorosłym”.

Centrum Kultury to mobilna placówka z miłą i serdeczna atmosferą, doświadczonymi pracownikami i bogatym zapleczem scenicznym, sprzętowym i kostiumowym. Aplikując o środki zewnętrzne Centrum Kultury i Sztuki systematycznie doposaża placówkę, organizuje bezpłatne warsztaty artystyczne i imprezy plenerowe.

Instytucja preferuje każdy rodzaj artystycznej aktywności. Kieruje swoje zajęcia i warsztaty do wszystkich grup wiekowych. Popołudniami tętni życiem ponad 400 dzieci i młodzieży, które przynajmniej raz w tygodniu spotykają się na różnego rodzaju zajęciach i warsztatach: językowych, tanecznych, wokalnych, orkiestry dętej, animacyjnych, dziennikarsko – radiowych, rękodzieła artystycznego, Rodzinnej Akademii Plastyki i wielu innych. W Centrum Kultury aktywnie działają kluby dla młodzieży, dorosłych i seniorów. Placówka aktywnie wspiera młodych, zdolnych ludzi organizując przeglądy i konkursy taneczne i wokalne. Organizowane imprezy m.in. Koncert – Zimowe Miraże, WOŚP, Przeglądy Zespołów Przedszkolnych, spektakle teatralne, widowiska okolicznościowe to tylko nieliczne, które sprawiają iż sala widowiskowa nagle robi się za mała.

Centrum Kultury i Sztuki to także mała galeria sztuki. Oprócz stałych wystaw (Galeria Kościuszkowska i Archeologiczna) w ciągu roku prezentuje kilkadziesiąt ekspozycji sztuki. Jako gminna instytucja kultury realizuje wielopłaszczyznową politykę kulturalną w wymiarze środowiskowym, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. W trakcie całego roku organizuje i współorganizuje przeszło 70 imprez kulturalnych. {phocagallery view=category|categoryid=353|imageid=11430|float=left}

Kulturalnie oddycha połaniecki rynek podczas wakacyjnych „Muzycznych spotkań przy fontannach”. W tym urokliwym miejscu zagrało i zatańczyło wiele zespołów, grup muzycznych i tanecznych. Wysoki standard imprez między innymi: Dni Połańca i Dni Kultury Połanieckiej nie tylko systematycznie zwiększa liczbę uczestników i są wizytówką kulturalną Połańca, ale pozwalają „poczuć” sztukę wszystkimi zmysłami. Wśród imprez plenerowych nie brakuje projektów skierowanych do dzieci m.in. imprezy Połaniec Dzieciom czy akcji wakacyjnej i feryjnej. Tradycje ludowe, regionalne podtrzymują Biesiada Połaniecka „Noc świętojańska”, Dożynki Gminne, Pożegnanie z truskawką. Szeroka dostępność propozycji artystycznych, różnorodność atrakcji sprawia, że każdy mieszkaniec i gość znajduje tu coś dla siebie.

Szeroka działalność kulturalno – artystyczna Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i jego rozwój został dostrzeżony i nagrodzony prestiżową „Stambułką”. Wyróżnienie stanowi dowód uznania za całokształt kulturalnej pracy i artystyczną promocję regionu połanieckiego.

Skip to content