Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

TRUSKAWKOWY FESTYN…

{phocagallery view=category|categoryid=382|imageid=12550|float=left}Było słonecznie i z humorem…Upalne, niedziele popołudnie w parku w Ruszczy mieszkańcy gminy Połaniec oraz przyjezdni goście spędzieli na słuchaniu dobrej muzyki i wspólnej zabawie. Nie zabrakło kolorowych dmuchańców, stoisk, kiermaszy oraz degustacji truskawkowego ciasta. Podczas imprezy organizatorzy zadbali o muzyczno – wokalne doznania, które artystycznie wzbogaciły „Pożegnanie z truskawką”. Festyn rozpoczęły z muzyczną energią trzy zespoły wokalne z Centrum Kultury i Sztuki. W kilku muzycznych odsłonach prezentowały biesiadno – folkowe piosenki, współczesne aranżacje oraz cygańskie rytmy. Oficjalnego otwarcia imprezy uroczyście dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Lolo, Radna – Joanna Witek, Dyrektor CKiSz – Joanna Juszczyńska oraz sołtys miejscowości Ruszcza – Marian Machniak.

 

Podczas „truskawkowego święta” nie mogło zabraknąć wielu znamienitych gości między innymi: Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego – Piotra Żołądka, Starosty Powiatu Staszowskiego – Michała Skotnickiego, Posła – Marka Kwitka, Wójta Gminy Łubnice – Anny Grajko. Na festyn przybyli również Radni Gminy Połaniec, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Połaniec, a także dyrektorzy pozostałych jednostek, prezesi i dyrektorzy firm z terenu gminy i powiatu, przedstawiciele sportu, oświaty, sołtysi, rady sołeckie, mieszkańcy, plantatorzy i rolnicy. Organizatorzy „Pożegnania z truskawką” w krótkich wystąpieniach podziękowali plantatorom za ciężką, całoroczną pracę, gościom za przychylność i wsparcie działań na rzecz rozwoju gminy Połaniec, a życzenia udanej zabawy i dobrego humoru skierowali do wszystkich uczestników niedzielnego festynu. Podziękowania za zaproszenie, podtrzymywanie tradycji i trud pracy na roli oraz życzenia dobrej zabawy złożyli wszyscy obecni goście.

{phocagallery view=category|categoryid=382|limitstart=0|limitcount=5}

Magnesem, który wyciągnął do wspólnej zabawy dorosłych i dzieci były znane zabawy ruchowo – muzyczne oraz zabawne zawody dla najmłodszych. W trzech różnych konkurencjach sportowych wzięło udział łącznie 36 dzieci w przedziale wiekowym 3 – 11 lat. Dzieci wykazały się nie lada sprawnością; pokonując wyznaczony dystans na „szalonych mustangach”, specjalnych szczudłach czy z piłką pomiędzy nogami. Liczyła się szybkość, celność i zwinnośc. Podczas konkurencji zarówno dorośli jak i dzieci bawili się znakomicie, ciesząc się z osiągniętych wyników. Zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec – Jacka Tarnowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Stanisława Lolo oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu – Joanny Juszczyńskiej.

 

Konkurencje dla dzieci były przedsmakiem konkursowych zmagań sołtysów, którzy wykazali się nie lada sprytem i sprawnością szybko pokonując wyznaczony dystans na specjalnych, ekologicznych autkach, łowiąc mini rybki oraz budując most przyjaźni sołeckiej. Do walki o zaszczytne miejsca na podium zagrzewali sołtysów wierni kibice, którzy również dzięki prowadzącemu wzięli udział w muzycznej zabawie. Gdy nadszedł czas ogłoszenia wyników; najlepszą wśród sołtysów okazała się pani Małgorzata Wójcikowska ze Zrębina, drugie miejsce przypadło pani Monice Kurgan ze Zdzieci Starych, a trzecie powędrowało do pani Leokadii Gozdek ze Zdzieci Nowych. Lekko zmęczeni, ale uśmiechnięci sołtysi otrzymali dyplomy, puchary i przydatne w codziennej pracy narzędzia, które przydadzą się do pracy w gospodarstwie. Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Stanisławem Lolo złożyli wszystkim sołtysom serdeczne gratulacje za udział w truskawkowych konkursach.

Gdy opadły emocje sportowych zmagań przyszedł czas na relaks i ludową zabawę taneczną z zespołem MALIBU. Znane i lubiane piosenki jeszcze przez kilka godzin po festynie rozbrzmiewały w konarach drzew…

{phocagallery view=category|categoryid=382|limitstart=11|limitcount=30}

WIĘCEJ ZDJĘĆ KLIKNIJ!

Skip to content