Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Wspomnienia z XXIV Finału WOŚP w Połańcu

{phocagallery view=category|categoryid=407|imageid=13523|float=left}

Wspomnienia z XXIV Finału WOŚP w Połańcu

Dziękuję za mega pozytywny dzień i energię. Jesteście niesamowici!!

Za nami 24 Finał WOŚP w Połańcu. W tym roku dzięki Waszej hojności, która jest wyrazem otwartych i gorących serc udało się nam zebrać kwotę w wysokości 38 595,12 zł PLN. Kwota ta w całości została przekazana na konto Fundacji WOŚP.

W niedzielę 10 stycznia 2016r Centrum Kultury i Sztuki pękało w szwach. Finał nie obył bez porywających występów naszej młodzieży i dzieciaczków. Wystąpiły niemal wszystkie grupy taneczne i wokalne z CKiSz – ponad 200 osób.

Nutka rywalizacji udzieliła się wszystkim zebranym w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu podczas licytacji gadżetów przekazanych przez instytucje, firmy, zakłady pracy i osoby prywatne. W sprzedaży znalazły się między innymi obrazy i rzeźby regionalnych artystów: Józefa Reguły, Wojciecha Reguły, Konstantego Michorowskiego, Jadwigę Kotlarz, Waleriana Warchałowskiego. Ponad to: serwety szydełkowe rękodzieło artystyczne,- przekazane przez anonimowych darczyńców, Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu, Hostel „Wspólnota” w Połańcu, CKiSz. Pod młotek poszły również książki ufundowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Połańcu i zestawy wydawnicze Towarzystwa Kościuszkowskiego. Dużym powodzeniem cieszyły się gadżety z logo Połańca (plecaki, teczki biznesowe, maskotka pluszowa, Merkuriusz Połaniecki) przekazane przez Miasto i Gminę Połaniec, gadżety z logo LGD Dorzecze Wisły przekazane przez LGD Dorzecze Wisły. W sprzedaży nie zabrakło również przedmiotów z logo WOŚP. Wśród nietypowych przedmiotów wystawionych do sprzedaży znalazły się: świecznik, kupon darmowego dwudniowego noclegu w kwaterze prywatnej „Arkadia” w Szczawniku dla dwóch osób przekazany do licytacji przez Publiczne Gimnazjum nr 1 w Połańcu oraz Agnieszkę Bołoz – właściciela, karnet -bon o wartości 200 zł do zrealizowania w Klubokawiarni Mięta Caffe, plakat wykonany przez Patrycję Wójcik z klasy III D przekazany przez Publiczne Gimnazjum w Połańcu, wyroby Huty Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o., Maskotka Policyjna przekazana przez Komisariat Policji w Połańcu oraz bombki wykonane w Wiosce Świętego Mikołaja w CKiSz. Najwyższe kwoty (340 zł) i (300 zł) uzyskały kolejno koszulka męska z aplikacją WOŚP, rzeźba – Żyd.

 

 

Kibice licytowali kalendarz ścienny Asseco Resovia Rzeszów siatkarze, koszulka z podpisami zawodników i dwóch trenerów Asseco Resovia Rzeszów przekazanych do licytacji przez Konstantego Michorowskiego, piłkę siatkową z podpisami zawodników Effector Kielce- przekazaną przez Jakuba Jungiewicza.

Łączna kwota 9 695,00zł uzyskana w trakcie sprzedaży gadżetów i przedmiotów zaskoczyła wszystkich. Po raz kolejny nasza połaniecka społeczność udowodniła jak wielkie ma serce i jak potrafi się jednoczyć we wspólnym działaniu.

W trakcie Wielkiego Finału w CKiSz można było również nabyć prace dzieci z koła plastycznego „Tęcza”. Na wszystkich, którzy dzielnie wspierali akcję czekała gorąca porcja barszczyku lub żurku, którą zagwarantowała Firma „Dersław”. Symboliczna złotówka za porcję to z pozoru niewielka cegiełka, mająca jednak wielką siłę.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim dyrektorom placówek i nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i zorganizowanie wewnętrznych sprzedaży i wielu ciekawych imprez, a wszystko po to aby wesprzeć akcję WOŚP.

Podobnie jak w latach poprzednich Finał WOŚP wspierała duża grupa dzielnych wolontariuszy ze szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Połaniec. W ich puszkach łącznie z licytacjami i imprezami szkolnymi znalazło się 25 051zł 12 gr! Rekordzistką była Kamila Sroka Z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, w jej puszce znalazło się 1 031zł 21 gr. Na kolejnych miejscach znalazła się Oliwia Szewczyk (981zł 81gr.) z Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy oraz Monika Szywała (975 zł 94 gr) z Publicznego Przedszkola w Połańcu Na zmarzniętą młodzież i dzieci czekał w Centrum Kultury poczęstunek ufundowany przez Piekarnię „Zdrowiej” – Paweł Chałoński, Sklep Ogólnospożywczy „Cytrusek” – Józef Eliasz.

Podsumowując:

Zespół Szkół w Połańcu – 5 789,47 zł.

Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy – 4 197,83 zł,

Publiczne Gimnazjum w Połańcu – 4 812,54 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa w Połańcu – 3 075,10zł

Szkoła Podstawowa w Zrębinie – 1 322,80 zł.

Publiczne Przedszkole – 3 177,19 zł.

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu – 2 676,19 zł

akcję pięknie wsparły lokalne firmy, instytucje i osoby prywatne Na konto Sztabu WOŚP wpłynęły darowizny na sumę 3 850 zł.

Podsumowując WOŚP udało nam się zebrać łącznie 38 595,12 zł !!

Gorąco dziękuję wszystkim mieszkańcom naszego miasta i gminy którzy wsparli ogólnopolska zbiórkę. Tym którzy uczestniczyli w aukcji gadżetów i tym którzy zapełniali puszki kwestujących wolontariuszy.

Wyrazy podziękowania dla wszystkich darczyńców i instytucji wspierających, dzięki którym możliwe było zorganizowanie oraz sprawne przeprowadzenie XXIV finału WOŚP w Połańcu, są to: Urząd Miasta i Gminy Połaniec, Komisariat Policji w Połańcu, Piekarnia Zdrowiej -Paweł Chałoński, Dersław spółka z oo, Restauracja „Lord” , Sklep Ogólnospożywczy Cytrusek- Józef Eliasz, Hurtownia Artykułów Chemicznych Alicja Adaś.

Składam wielkie podziękowania wszystkim darczyńcom, instytucjom i osobom fizycznym, którzy również przyczynili się do uzyskania tak imponującego wyniku: Elektrownia ENGIE Energia Polska S.A., Automatyka Przemysłowa Połaniec, Zakład Instalacji Elektrycznych Wiesław Kopeć, Kazimierz Mazur, Apteka – Ryszarda Szerłomska, Przemysław Opieliński.

Wielkie brawa dla wolontariuszy i ich opiekunów którzy wyrobili setki kilometrów kwestując na ulicach naszego miasta i gminy.
Ogromne podziękowania również dla osób, dzięki którym Finał WOŚP mógł się odbyć, a mianowicie: Placówkom Oświatowym z terenu Miasta i Gminy Połaniec, pracownikom CKiSz, instruktorom i ich wychowankom za piękne występy artystyczne, które skupiły tyle publiczności.

Dziękuję wszystkim nie tylko za zaangażowanie i za to, że nigdy nie odmawiacie pomocy, ale także za życzliwość, wyrozumiałość i uśmiech. I tym razem udowodniliśmy, że potrafimy wspólnie realizować wielkie przedsięwzięcia i zmobilizować siły.

Gorąco dziękuję za pracę, za dobre słowo, wsparcie, a przede wszystkim za serce…..

Zdjęcia https://goo.gl/photos/ZvekrudaTA8fSHLM7

Szef Sztabu WOŚP – Joanna Juszczyńska

Skip to content