Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

POŁANIEC DZIECIOM NAD WODĄ ….

Hasło „Połaniec dzieciom” od czterech lat towarzyszy dwóm, wspaniałym imprezom organizowanym dla dzieci i młodzieży. Nasi milusińscy minioną sobotę spędzili rekreacyjnie nad Zalewem nad rzeką Wschodnią. Dzieci i młodzież stanęły w wędkarskie szranki w czterech kategoriach wiekowych. Maluchy łowiły plastikowe rybki w basenikach. Trochę starsi próbowali swoich sił w „dorosłym” wędkowaniu z przynętą i żywymi rybami, które nie koniecznie chciały złapać się na haczyk. Nutka rywalizacji, wsparcie rodziny i znajomych dopingowało małych i większych uczestników zawodów wędkarskich. Na zwycięzców czekały fantastyczne nagrody – markowe rowery i sprzęt sportowy. Pozostali uczestnicy otrzymali najróżniejsze upominki.

{phocagallery view=category|categoryid=435|limitstart=0|limitcount=5}

Podczas imprezy dzieci chętnie częstowały się pieczoną na grillu kiełbaską i słodkimi pączkami. Czas mijał szybko na wspólnym wędkowaniu i dobrej zabawie. Ważnym akcentem była profilaktyka bezpiecznego wypoczynku i zachowania się nad wodą.

 

 

Wśród atrakcji prym wiodły przejażdżki wozem i łodzią. Nie brakowało chętnych na dodatkową dawkę adrenaliny, „wiatr we włosach” i niezapomniane wrażenia. Zarówno dorośli jak i dzieci z zaciekawieniem przyglądali się tresurze psów policyjnych. Dodatkowych wrażeń dostarczyły pokazy strażackie z wykorzystaniem armatek wodnych. Każdy mały chłopiec mógł się poczuć jak prawdziwy strażak i poczuć siłę wody. Powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i możliwość dokładnego obejrzenia sprzętu ratowniczego i WOPR. Na chętnych czekało miejsce kierowcy bojowego wozu strażackiego. To był niezwykle ekscytujący dzień dla każdego…

{phocagallery view=category|categoryid=435|limitstart=5|limitcount=20}

Skip to content