Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

FERYJNE WSPOMNIENIA ….

Dla większości uczniów dwa tygodnie słodkiego lenistwa to zdecydowanie za mało. Nie każdy jednak spędzał ferie przed telewizorem i komputerem nic nie robiąc. Duża część dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Połaniec chętnie korzystała z aktywnych form wypoczynku. Wyjazd na narty, do fabryki krówki, basen, kino, kręgielnia, biblioteka i inne artystyczno – sportowe atrakcje miały swoich zagorzałych zwolenników. Szkoły, basen, biblioteki i CKiSz tętniły życiem. Od 30 stycznia we wszystkich placówkach, które włączyły się w akcję „Zima w mieście i gminie Połaniec 2017” dzieci korzystały z najróżniejszych zajęć, warsztatów, spotkań.

{phocagallery view=category|categoryid=453|limitstart=0|limitcount=5}

 

 

Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy postawił na gry, zabawy rekreacyjne i językowe. Szkoła rozbrzmiewała śmiechem i sportowym dopingiem, a uczniowie chętnie korzystali z zajęć.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu zaproponował godzinne zajęcia na basenie w kilku grupach wiekowych. Dodatkowo w trakcie ferii zorganizowane zostały dwa wyjazdy na narty do Niestachowa. Z bardzo pozytywnym odbiorem spotkała się feryjna oferta „Pływajmy w dobrej cenie – 2 zł/godz”.

W Zespole Szkół w Połańcu sprawnie działała siłownia, sala fitness. Młodzież drużynowo rozgrywała mecze piłki: siatkowej, nożnej i koszykowej.

Podobna sytuacja była w Publicznym Gimnazjum nr 1. Poza rozgrywkami sportowymi odbywały się tu zajęcia innowacyjne „Co możemy naprawić”, niemieckojęzyczne, matematyczne i plastyczne. Dodatkowo uczniowie korzystali z literackich propozycji szkolnej biblioteki.

Pisząc o rozwijaniu umysłu nie wolno zapomnieć o interesującej ofercie Miejsko – Gminnej Biblioteki w Połańcu z filią w Ruszczy. Pod fachowym okiem i w otoczeniu książek dzieci chętnie brały udział w najróżniejszych zabawach plastyczno – literackich. Każde spotkanie przynosiło wiele niespodzianek, a najmłodsi odkrywali tajemnice wierszy, bajek i baśni. Oferta zajęć komputerowych, plastycznych i literackich trafiła w gusta młodych czytelników i zachęciła do udziału w spotkaniach.

Jak co roku Centrum Kultury i Sztuki zapewniło moc różnorodnych atrakcji od 3 latka po nastolatka. Czas wypełniony po brzegi artystycznie, muzycznie, filmowo i sportowo mijał bardzo szybko. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach artystycznych tworząc małe dzieła sztuki, które już dziś można podziwiać na zimowej wystawie. Radość, zabawa i pozytywna rywalizacja towarzyszyła uczestnikom codziennych rozgrywek bowlingowych. Popołudniami kręgielnia również nie próżnowała, korzystna, niska cena żetonu – 2 zł zachęcała do rodzinnych rozgrywek bowlingowych. Filmowe propozycje Kina Feryjnego spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród młodszej części kinomanów. Dofinansowanie do biletów sprawiło, że ponad 100 dzieciaków z wypiekami na twarzy obejrzało trzecią część „Królowej Śniegu” i „Wilka w owczej skórze”. Nie lada gratką, szczególnie dla młodszych kibiców piłki nożnej były zorganizowane na dużym ekranie Turnieje w Grę Fifa 17. Kolejną, zimową atrakcją okazała się wycieczka do Fabryki „Krówki Opatowskiej”. Było słodko i zabawnie. Dzieci i młodzież poznała nie tylko tajniki produkcji tak lubianej krówki, ale własnoręcznie zapakowała cukierki i zwiedziła podziemia opatowskie. Zimowe karaoke, instrumentalne warsztaty blaszane i wspólne muzykowanie z Kapelą „Niecka Połaniecka” przygotowane zostało z myślą o młodych melomanach, których w Połańcu nie brakuje. Zajęcia animacyjne skusiły maluchy do wspólnego tworzenia i żywiołowej zabawy. A podczas integracyjnych tańców dla najmłodszych najważniejsza była świetna zabawa. W ferie równie aktywnie działały warsztaty tworzenia stron internetowych, fotograficzne i językowe. Nie ważne były umiejętności i wiek liczyła się mega satysfakcja , nowe umiejętności i doświadczenia. Bal Karnawałowy dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat okazał się fantastycznym pomysłem kończącym czas swobody i braku szkolnych obowiązków. Muzyka, dekoracja, światła tworzyły fantastyczny klimat dla ponad 100 bawiących się dzieciaków.

Niestety ferie jak wszystko co dobre szybko się skończyły. Słońce coraz wyżej, a po śniegu pozostają jedynie wspomnienia zabawy. Na wszystkich uczniów czeka pół roku wytężonej pracy. A potem letni mix atrakcji w ramach wakacyjnej akcji dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Połaniec.

Składamy serdeczne podziękowania: Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Połańcu z filią w Ruszczy, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Połańcu, Publicznemu Gimnazjum nr 1 w Połańcu, Zespołowi Szkół w Połańcu i Zespołowi Placówek Oświatowych w Ruszczy za współpracę i zaangażowanie w akcję „Zima w mieście i gminie Połaniec 2017”.

{phocagallery view=category|categoryid=453|limitstart=5|limitcount=54}


Skip to content