Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

KONCERT FINAŁOWY DNI POŁAŃCA 2017

Wyjątkowe Dni Połańca za nami …. przez 10 dni Połaniec przyciągał historycznie, artystycznie, muzycznie i sportowo. Koncert Finałowy pełen był atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tegoroczne, muzyczne gwiazdy sprawiły, że plac muszli koncertowej okazał się zbyt mały. Kolorowe stragany VII Majowego Jarmarku Połanieckiego, stoiska handlowe i rozświetlone, wesołe miasteczko kusiło; zapraszając do udziału w imprezie. Drogę na muszlę koncertową wyznaczały stare, zabytkowe samochody i motocykle połanieckiego Klubu Motocyklowego Rain Riders, które przy dźwiękach klaksonów przejechały wcześniej ulicami miasta. Piknik Rodzinny na początek imprezy był strzałem w dziesiątkę. MAX i MINI wciągali dzieci i rodziców w pełne niespodzianek podróżowanie. Uczestnicy próbowali lotu kolorowym „balonem” i przejażdżek ekologicznym pojazdem, były konkursy, zawody, balonowe zoo, pokaz baniek mydlanych; mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. W grach towarzyszyły dzieciakom chętne do psot i figli duże bajkowe postaci: Minionek, Pikachu i Olaf. W kreatywnych namiotach nikt nie narzekał na nudę. Komnatę małego artysty wypełniały dzieci, które ze skupieniem tworzyły broszki i ozdoby z koralików. W komnacie maluszka szalały najmłodsze brzdące układając puzzle, piankowe klocki i bawiąc się na bujakach. Aktywnie działał kącik rysunkowy i strefa malowania włosów, twarzy i robienia kolorowych tatuaży. Jednym słowem „świat fantazji dla każdego”. Jedną z nietypowych atrakcji było wypuszczenie ze sceny gołębi z Sekcji Gołębi Pocztowych Połaniec. I tu chętnych nie brakowało, szczególnie wśród najmłodszych, które piszcząc z radości otwierały drzwiczki klatek z ptakami.

Podczas Koncertu Finałowego nie zabrakło gości z sąsiednich gmin i miast partnerskich ze Słowacji i Litwy, którzy wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Połaniec Jackiem Tarnowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Lolo i Dyrektor CKiSz Joanną Juszczyńską życzyli wszystkim uczestnikom znakomitej zabawy.

Już od godz. 17.30 muszla koncertowa tętniła muzyką……..

 

 

Kolejno na scenie pojawiały się zespoły reprezentacyjne z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. RADIUS we współczesnych, rock-popowych przebojach. WAJPAK w humorystycznym programie o podróżowaniu i kolejowym dworcu oraz SIDUS w słodkiej, pinapowej odsłonie. Były i „solówki”. Zaśpiewał Karol Grabowski, Katarzyna Łańka i Katarzyna Drożdżowska. Różnorodność repertuaru, uśmiech i niesamowita energia sceniczna bardzo podobała się publiczności, która nagrodziła wszystkich naszych wokalistów zasłużonymi brawami. Tuż po ostatniej artystycznej prezentacji z disco polową energią wkroczył na scenę zespół, który od kilku lat szturmem zdobywa największe listy przebojów. Karol Zawrotniak i Zespół DEFIS już od pierwszych dźwięków podbił serca licznie zgromadzonej publiczności. Niemal wszyscy śpiewali „Niespotykany kolor oczu masz”. Świetny kontakt z publicznością, super energia na scenie i kunszt wokalny to zdecydowane atuty Zespołu DEFIS. Burza braw, piski spod sceny, okrzyki, pamiątkowe zdjęcia po koncercie i autografy to wszystko działo się naprawdę. Tuż po godz. 21.00 w niebieskim świetle pojawiła się gwiazda tegorocznych Dni Połańca – Andrzej Piaseczny. Artysta zabrał wszystkich w swoją sentymentalną podróż 25 lecia na scenie. Wyjątkowy, niepowtarzalny męski wokal, świetne aranże muzyczne zespołu i duża dawka znanych przebojów stworzyły niepowtarzalny klimat. Muzyka raz kołysała innym razem pobudzała do tańca …. jednym słowem artystyczny majstersztyk. Zakończeniem sobotniej imprezy był koncert zespołu JUMPER, wschodzącej gwiazdy disco polo. Występ tego zespołu to szaleństwo zarówno na scenie jak i wśród publiczności. Charyzmatyczny wokalista i dwaj tancerze skutecznie zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy, która zakończyła się po północy. I tak minęły kolejne Dni Połańca 2017 …. na następne zapraszamy za rok.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, którzy wsparli finansowo obchody Dni Połańca 2017 – 223. rocznicę ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego:

Miasto i Gmina Połaniec, Invest Nieruchomości spółka z o.o. – Galeria Połaniecka, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak spółka z o.o., Nadleśnictwo Staszów, Bank Spółdzielczy w Połańcu, Sieć Handlowa Delikatesy Centrum, Premix spółka z o.o. Fabryka Połaniec, Varmil spółka z o.o.,  Enrem Połaniec spółka z o.o., Elpoż spółka z o.o., APP spółka z o.o., Polprzem spółka z o.o., Zakład Instalacji Elektrycznych Wiesław Kopeć, Hurt – Detal Artykuły chemiczne i przemysłowe Alicja Adaś, „TOMCAR” Połaniec, Czajen – operator i dostawca usług telekomunikacyjnych.


GALERIA – KLIKNIJ!

Skip to content