Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

POŁANIEC DZIECIOM NAD WODĄ I NA MUSZLI KONCERTOWEJ

Hasło „Połaniec dzieciom” od pięciu lat towarzyszy fantastycznym działaniom skierowanym do dzieci i młodzieży. Miasto i Gmina Połaniec, Centrum Kultury i Sztuki, Koło PZW nr 25 Połaniec, Ośrodek Sportu i Rekreacji dba o najmłodszych przygotowując specjalnie dla nich wiele ciekawych propozycji artystycznych, animacyjnych i sportowych. W tym roku w Połańcu dzieci obchodziły swoje święto w dniach 3- 4 czerwca. Sobota nad Zalewem nad rzeką Wschodnią należała do adeptów sztuki wędkarskiej i aktywnego wypoczynku nad wodą. Dzieci i młodzież stanęły do zawodów w czterech kategoriach wiekowych. Podczas połowów ważny był doping oraz słowne wsparcie rodziny i znajomych; szczególnie przy zakładaniu żywej przynęty na haczyk i wyciąganiu kolejnych, złowionych rybek. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, a uczestnicy najróżniejsze upominki. Dodatkowo zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody w postaci markowych rowerów, deskorolki, hulajnogi i rolek.

{phocagallery view=category|categoryid=460|limitstart=0|limitcount=5}

Wyniki zawodów wędkarskich: …………………….

kat. Gimnazjum

 1. Jabłoński Filip 2500 gram

 2. Drabek Olaf 1890 gram

 3. Rudnik Łukasz 290 gram

kat. klasy 4-6

 1. Suchojad Wojciech 1135 gram

 2. Tłomak Karolina 120 gram

 3. Motyl Daria 95 gram

kat. klasy 0- 3

 1. Ryjo Patrycja 1020 gram

 2. Kiciński Aleksander 760 gram

 3. Brzezińska Natalia 310 gram

kat. Przedszkole

 1. Litwin Kacper 43 szt.

 2. Hemel Aleksandra 39 szt.

 3. Tomporowski Igor 32 szt.


Wyniki rozlosowanych nagród:

kat. Gimnazjum

Smoleń Michał – deskorolka elektryczna

Rudnik Łukasz – hulajnoga

Litwin Konrad – deskorolka

kat. klasy 4 – 6

Reichert Norbert – deskorolka elektryczna

Adaś Natalia – hulajnoga

Śmieszek Mateusz – deskorolka

kat. klasy 0 – 3

Wójcik Filip – rower

Ślusarczyk Emil – deskorolka

Ostrowski Huber – hulajnoga

kat. Przedszkole

Ludew Natalia – rower

Legawiec Mateusz – Hulajnoga

Bielat Kamil – rolki z kaskiem

Podczas trwania Pikniku Rodzinnego dzieci chętnie częstowały się pieczoną na grillu kiełbaską, soczkami i słodkimi pączkami. Czas mijał szybko na wspólnej zabawie. Wśród atrakcji były przejażdżki łodzią i samochodem terenowym oraz malowanie twarzy. Chłopcy z zaciekawieniem oglądali sprzęt ratowniczy i WOPR oraz motocykle z Klubu „Rain Riders”. To był rekreacyjny i niezwykle ekscytujący dzień dla każdego.

A w niedzielę nasi milusińscy spotkali się ponownie, tym razem na muszli koncertowej.

 

Wspaniała pogoda i moc atrakcji skusiły do udziału w Festynie Rodzinnym zarówno małych jak i dużych. z terenu gminy Połaniec. Tego dnia scena bezapelacyjnie należała do artystów z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, którzy przygotowali program Dzieci Dzieciom. Zastrzyk radości zafundowały publiczności najmłodsze grupy taneczne Świetliki, Modraszki, Trzpioty i Digressy VII. W artystycznych prezentacjach nie ustępowały ani na krok grupy wokalne i soliści, dając popisowe „wykony” znanych i lubianych piosenek. Wokalne aranżacje na wesoło i popisy taneczne wszystkich grup przeplatały się ze sobą tworząc kolorowy, artystyczny obrazek. Łącznie na scenie zatańczyło i zaśpiewało ponad 170 mniejszych i większych artystów. Było na co popatrzeć i czego posłuchać. Wszyscy występujący i instruktorzy spisali się na medal; o czym świadczyły gromkie brawa po każdej prezentacji. Dzieci otrzymały również słodki poczęstunek.

{phocagallery view=category|categoryid=459|limitstart=0|limitcount=10}

Nie tylko scena pełna była dzieci. Tego dnia plac muszli koncertowej był niezwykle kolorowy. Nad głowami przepływały mieniące się wszystkimi barwami tęczy bańki mydlane i smerfastyczne cuda z balonów, a wśród tłumu spacerował uśmiechnięty Minionek. Jedni oglądali zabytkowe auta, jeździli na gokartach, skakali na „dmuchańcach”, inni w tym samym czasie korzystali ze studia tatuaży, malowali buźki i włosy. Starsi, również znaleźli coś dla siebie. Chłopcy pod czujnym okiem Grupy Staszów Airsoft Team mieli okazję postrzelać do celu z prawdziwego karabinka na plastikowe kulki. A w pobliżu sceny najmłodsi uczestnicy imprezy bawili się w otoczeniu wesolutkich Smerfów. Dwie Smerfetki i Papa Smerf zachęcały do wspólnych tańców i udziału w konkursach sprawnościowych. Było warto, bowiem uczestnicy poszczególnych konkurencji otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jacka Tarnowskiego oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki Joanny Juszczyńskiej najróżniejsze upominki. Punktem kulminacyjnym imprezy był integracyjny spektakl teatralny „Jak to smok zrobił jeden niefortunny krok”. W smoczym przedstawieniu aktywnie wzięły udział dzieci, wczuwając się w aktorską rolę lub piszcząc i klaszcząc z radości. Tego dnia Stowarzyszenie Vox Animalium Kielce przeprowadziło zbiórkę karmy i pieniędzy na leczenie i utrzymanie czworonogów przebywających w schronisku. Wszyscy chętni mogli również skorzystać z bezpłatnego zachipowania swojego pupila lub zgłosić chęć adopcji wybranych psiaków.
Na zakończenie dziecięcego festynu Smerfy przygotowały smerfastyczny mix wesołych tańców, wciągając do wspólnej zabawy i starszych i młodszych. Dzieciaki wyginały śmiało ciało, tańczyły gangamstyle i chocholate bawiąc sie przy tym znakomicie. Żadne dziecko nie opuściło muszli koncertowej bez słodkiej niespodzianki. Błysk radości w oczach dzieci i szczery uśmiech pojawiający się wielokrotnie podczas festynu na twarzach uczestników to najlepsze podziękowania dla organizatorów. Szkoda tylko że impreza minęła tak szybko, a na kolejny Dzień Dziecka trzeba czekać cały rok….

{phocagallery view=category|categoryid=459|limitstart=10|limitcount=20}

Więcej zdjęć już wkrótce

Skip to content