Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Wspomnienia 26 Finału WOŚP w Połańcu

{phocagallery view=category|categoryid=488|imageid=16392|float=left}

Wspomnienia z 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Połańcu….

…jak zwykle było pięknie, bardzo gorąco i przyjaźnie

 

Pomaganie stało się czymś oczywistym; nauczyło nas rozglądania się naokoło, wspierania potrzebujących i inicjatyw charytatywnych. To właśnie m.in. nasza postawa, która poprzez takie zbiórki jak WOŚP pozwala skutecznie przeciwdziałać różnym brakom i niedostatkom. Tym razem graliśmy na rzecz noworodków i oddziałów położniczo – noworodkowych I stopnia. A graliśmy absolutnie wyjątkowo.

Na terenie naszej gminy już kilka dni przed finałem rozpoczęła się cała akcja. Przez cały tydzień placówki oświatowe z Gminy Połaniec oraz Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach, która przyłączyła się do naszego sztabu, poprzez sprzedaż, loterie i inne sportowo- artystyczne atrakcje zbierały pieniądze na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W dzień Finału 14 stycznia rano na ulice wyruszyło 48 znakomitych wolontariuszy ze specjalnie oznakowanymi i zaplombowanymi puszkami WOŚP. Każdego roku nasi Mieszkańcy biją własny rekord. W puszkach wolontariuszy łącznie z licytacjami i imprezami szkolnymi oraz kiermaszem w CKiSz znalazło się 28 802,32 zł!!! Na zmarzniętych opiekunów, młodzież i dzieci czekał w Centrum Kultury i Sztuki poczęstunek. ufundowany przez sponsorów i darczyńców.

Tego dnia każdy kto miał ochotę, wziął udział w specjalnie na tą okazję zorganizowanym wielkoorkiestrowym biegu – Policz się z cukrzycą. Uczestnicy biegu ( 36 osób!) mało, że świetnie się bawili to przekazali puszkę WOŚP z kwotą 1337,30 zł.

 


Tego dnia w Centrum Kultury i Sztuki można było zarejestrować się jako potencjalny dawca krwiotwórczych komórek macierzystych, zmierzyć ciśnienie, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy oraz skorzystać z porad dietetyka odnośnie diety cukrzycowej. W trakcie Wielkiego Finału w CKiSz można było również nabyć prace dzieci z koła plastycznego „Tęcza” i warsztatów rękodzielniczych.


A na sali widowiskowej było na co popatrzeć i co posłuchać….. Na scenie wystąpiło przeszło 180 dzieci i młodzieży. Tych co znają każdą deskę naszej sceny i tych, którzy tego dnia zadebiutowali na nich po raz pierwszy. Sala widowiskowa jak zawsze pękała w szwach, a każdy występ kończył się dużymi brawami.


Wrażenia artystyczne mieszały się z dobrą zabawą podczas sprzedaży gadżetów. Pod młotek poszło ponad 90 przedmiotów i gadżetów przekazanych do sprzedaży przez osoby prywatne, firmy, instytucje, stowarzyszenia, regionalnych artystów i anonimowych darczyńców.


W trakcie popołudniowej sprzedaży zacięcie licytowali przedmioty zarówno Mieszkańcy, przedstawiciele firm jak i Starosta Powiatu Staszowskiego, Burmistrz naszej gminy, Przewodniczący Rady Miejskiej i radni. Nowych nabywców znalazły rzeźby i płaskorzeźby Józefa Reguły, Wojciecha Reguły, obrazy autorstwa Aleksandra Yasin, prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Połańcu – Joanny Staniszewskiej, Anny Pochroń, Wojciecha Drzazgi, Ryszarda Stępnia, Rafała Gromniaka, Mateusza Tutaka, prace kadry i podopiecznych Hostelu „Wspólnota” w Połańcu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu. Dużym powodzeniem cieszyły się banknoty i monety kolekcjonerskie, gadżety z logo WOŚP oraz Miasta i Gminy Połaniec (teczki biznesowe, pluszowe misie, zestawy promocyjne). Nietypowym gadżetem był voucher ”skierowanie do pracy” czyli godzina urzędowania na stanowisku Starosty Powiatu Staszowskiego przekazany do licytacji przez Starostę Michała Skotnickiego. Swoich nabywców znalazły także, gadżety z logo LGD Dorzecze Wisły, gadżety z logo Banku Spółdzielczego, przekazane przez BS w Połańcu czy wazony szklane Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka. Ponad to rękodzieło artystyczne wykonane przez Marzenę Kwiatkowską, Małgorzatę Kurgan, Alinę Strojnowską, Ludmiłę Karpową, Krzysztofa Dziubę, Jadwigę Kotlarz. Tradycyjnie już nie zabrakło publikacji Towarzystwa Kościuszkowskiego i książek ufundowanych przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Połańcu. Licytację wzbogaciła seria voucher-ów przekazanych do licytacji przez Klubokawiarnię Mięta Caffee, Zajazd Promyk, Mobilne Usługi Kosmetyczne „Julia”, Salon Beauty. Na niedzielnej licytacji nie zabrakło gadżetów sportowych; koszulek klubu Effector Kielce, Czarni Połaniec, Skra Bełchatów.


Najwyższą kwotę w trakcie orkiestrowej sprzedaży osiągnęła obraz olejny Aleksandra Yasin (500 zł), voucher ”skierowanie do pracy” (350zł), reprodukcja obrazu „Jan Paweł II”Aleksandra Yasin ( 310zł), rzeźba „Żyd z workiem” z logo WOŚP Wojciecha Reguły (300zł). Łączna kwota 9 625,00 zł, uzyskana w trakcie sprzedaży gadżetów i przedmiotów po raz kolejny udowodniła, że nasz społeczność ma wielkie serce.

Na wszystkich, którzy dzielnie wspierali akcję czekała gorąca porcja barszczyku, którą zagwarantowała firma „Dersław”.

{phocagallery view=category|categoryid=488|limitstart=0|limitcount=10}
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/ckiszpolaniec

Akcję pięknie wsparły lokalne firmy, przedsiębiorcy, instytucje i osoby prywatne. Na konto Sztabu WOŚP wpłynęły darowizny na sumę 1 600,00 zł

Podsumowując:

  • Wolontariat w tym sprzedaż gadżetów i imprezy szkolne w placówkach oświatowych oraz kiermaszem w CKiSz –28 802,32 zł

– Szkoła Podstawowa w Połańcu – 5 673,46 zł

Publiczne Przedszkole w Połańcu z filiami – 5 468,29 zł

Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach – 4 162,66

Centrum Kultury i Sztuki – 3 129,18 zł

Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy – 3 046,30 zł

Zespół Szkół w Połańcu – 3 023,24

– Szkoła Podstawowa w Zrębinie – 2 231,61

Żłobek Kraina Malucha i – 2 067,58

  • Bieg – Policz się z cukrzycą – 1 337,30 zł

  • wpłaty na rzecz WOŚP –1 600,00 zł

  • sprzedaż gadżetów podczas XXVI finału – 9 625,00

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli tegoroczną akcję WOŚP w Połańcu, a bez których jej zorganizowanie nie byłoby możliwe:

Ofiarodawcom i darczyńcom: Starosta Powiatu Staszowskiego Michał Skotnicki, Miasto i Gmina Połaniec, Sztab WOŚP w Połańcu, Bank Spółdzielczy w Połańcu, Sklep Odzieżowy „Nowy Styl” w Połańcu, Patrycja Niziałek-Ciuła -Klubokawiarnia Mięta Caffee, Firma Dersław sp. z o.o., Zajazd „PROMYK”, Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu, Hostel oraz Poradnia dla Osób Uzależnionych „Wspólnota” w Połańcu „LGD” Dorzecze Wisły”, Towarzystwo Kościuszkowskie, Piekarnia „Zdrowiej” Paweł Chałoński, Sklep Ogólnospożywczy „Cytrusek” Józef Eliasz, Hurt – Detal artykuły przemysłowe Alicja Adaś, Firma Usługowa „Stefanek”, Mobilne Usługi Kosmetyczne „Julia” – Julia Dudek, Salon Beauty Justyna Meszek, Baseny Mineralne Solec Zdrój, Kacper Pawlik – Auto Serwis, Zarząd Klubu „Czarni Połaniec”, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Mickiewicza w Połańcu, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak sp. z o.o, Ludmiła Karpowa, Alina Strojnowska, Małgorzata Kurgan, Krzysztof Dziuba, Konstanty Michorowski, Emilia i Zosia Witek, Martynka Wołowiec, Teresa Smoleń, Juliusz Kidawa, Wojciech Reguła, Józef Reguła, Jakub Jungiewicz, Marzena Kwiatkowska, szachista z Połańca, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, anonimowi darczyńcy.

Instytucjom i osobom wspierającym: Komisariat Policji w Połańcu, Przychodnia Zdrowia w Połańcu, Przedszkole Publiczne w Połańcu wraz z filiami, Publiczna Szkoła Podstawowa w Połańcu, Zespół Szkół w Połańcu, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zrębinie, Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu, Symetria. Fitness i dietetyka – Agnieszka Switek, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Runnig Połaniec, Mirosław Balicki, Basia i Sebastian Szweda, Kasia Zięcik, Bogdan Turek, Kasia Wojdan.

Przedsiębiorcom, firmom i osobom prywatnym za wpłaty na rzecz WOŚP;

APP spółka zo.o, Apteka Ryszarda Szerłomska, Zakład Remontowo- Budowlany Jarosław Mazur.

Wielkie brawa dla niezawodnych wolontariuszy i ich opiekunów, którzy dzielnie kwestowali na ulicach miasta i gminy Połaniec przemierzając dziesiątki kilometrów.

Gorąco dziękuję wszystkim gościom i mieszkańcom naszego miasta i gminy którzy wsparli ogólnopolska zbiórkę. Tym którzy uczestniczyli w aukcji gadżetów i tym którzy zapełniali puszki kwestujących wolontariuszy. Zebrane pieniądze podczas finału jak i wcześniejszych wydarzeń stanowią ogromny dar serca wszystkich Państwa i zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dziękuję instruktorom, dzieciom, młodzieży za zachwycające występy, które zgromadziły tyle publiczności, pracownikom CKiSz za organizację oraz Paniom, które liczyły te wszystkie pieniądze.

Duże podziękowania wszystkim dyrektorom placówek, nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i zorganizowanie wewnętrznych sprzedaży i wielu ciekawych imprez.

Za nami 26 Finał WOŚP w Połańcu. W tym roku dzięki Waszej hojności, udało się nam zebrać kwotę w wysokości 41 364,62 PLN. Kwota ta w całości zostanie przekazana na konto Fundacji WOŚP.

Połaniec od paru dobrych lat zajmuje pozycje lidera powiatu w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP. To był mega pozytywny dzień! Jesteście wielcy !!

Dziękuję!

LISTA WOLONTARIUSZY

WOLONTARIUSZE – WOŚP 2018 r.

Nazwisko

Imię

Zebrana kwota

Uwagi

Adamczyk

Aleksandra

980,50 zł

Arczewska-Żak

Anna

457,36 zł

Brozińska

Malwina

604,59 zł

Brzostowicz

Aneta

524,34 zł

Cebula

Karolina

522,00 zł

Chmielowiec

Natalia

874,25 zł

Czaja

Patrycja

384,37 zł

Czajkowska

Joanna

359,14 zł

Czajkowska

Alicja

238,99 zł

Czosnek

Bartłomiej

1 045,82 zł

Dudek

Emilia

1 528,48 zł

z imprez szkolnych

Dziedzic-Godlewska

Edyta

478,45 zł

Ferenc

Kamila

1 748,85 zł

w tym z imprez szkolnych 1625,10zł

Gil

Jakub

113,04 zł

Idzik

Weronika

248,09 zł

Kalita

Oliwia

248,08 zł

Kicińska

Joanna

769,07 zł

Kosiński

Kamil

182,87 zł

Kosowicz

Artur

751,06 zł

Kotlarz

Dominika

344,81 zł

Kowalska

Julia

0,00 zł

Kurowska

Eliza

1 199,03 zł

Materkowska

Katarzyna

517,30 zł

Lalewicz

Anna

1490,61 zł

z kiermaszu

Moryto

Monika

420,29 zł

Nowakowska-Gromny

Anna

1 450,30 zł

z imprez szkolnych

Oleś

Igor

582,20 zł

Pawłowska

Karolina

471,71 zł

Podsiadły

Weronika

410,42 zł

Przekota

Natalia

344,81 zł

Rzepka

Dorota

1 163,18 zł

Sałata

Ewelina

1 074,63 zł

Słomska

Natalia

482,49 zł

Sowińska

Natalia

303,35 zł

Sroka

Kamila

887,51 zł

Staniszewska

Karolina

300,00 zł

Szpak

Nicola

109,08 zł

Szweda

Dominika

410,43 zł

Szywała

Monika

1 008,30 zł

Taras

Gabriela

0,00 zł

Tomala

Justyna

565,47 zł

z imprez szkolnych

Tomala

Bartosz

575,10 zł

Wieczorek

Wiktoria

995,82 zł

Wilk

Mikołaj

368,46 zł

Wolak

Magdalena

931,13 zł

Zysk

Dominika

336,54 zł

{phocagallery view=category|categoryid=488|limitstart=10|limitcount=5}

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/ckiszpolaniec

Skip to content