Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

WYSTAWA „Fascynujący świat pająków i skorpionów”


Pająki – odwieczny symbol tajemnicy i ciemności, który zazwyczaj wywołuje strach, nierzadko obrzydzenie, wręcz fobię. Zupełnie niesłusznie. Pośród ponad 40 000 gatunków pająków tylko 10 jest naprawdę niebezpiecznych dla człowieka. W dodatku niektóre z tych niebezpiecznych są na tyle małe, że nie potrafią przebić ludzkiej skóry… Ale po za tą złą sławą musimy wiedzieć, że jest to także dobry symbol – pająk, ze względu na sieci, które wyplata jest uważany za symbol sił twórczych. Uważa się, że przynosi szczęście i od zawsze był szczególnie szanowany wśród ludności. Zabicie pająka miało zwiastować nieszczęście, a pojawienie się pająków miało zapowiadać dobre nowiny.

Jednak jak wiemy, pająk u większości ludzi budzi obawy i lęk i dlatego, aby przełamać swoje spojrzenie na świat pajęczaków zapraszamy serdecznie na wystawę pająków i skorpionów, która aż do niedzieli 07.04 będzie dostępna na sali kręgielni w CKiSz Połaniec. Około 40 przedstawicieli ptaszników – największych pająków świata, kilka skorpionów i inne stawonogi prezentują swój urok w specjalnych terariach. Wszystkie można spokojnie obejrzeć, a opowieści właściciela wystawy, Pana Jacka – wieloletniego pasjonata pająków sprawią, że każdy spojrzy na te stworzenia ze zrozumieniem, a może nawet i sympatią.

Jeśli męczy Cię strach przed pająkami, jeśli masz jakieś uprzedzenia przyjdź na wystawę, a zmienisz na pewno percepcję tych stworzeń.

Bilety kosztują 5, 10 i 15 zł – czyli grupowy, ulgowy i normalny. Wystawa jest czynna od godziny 10.00 do 18.00 i trwa do niedzieli.


Serdecznie zapraszamy!

Skip to content