Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zapraszamay na spotkanie autorskie

 


9 lipca o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki

Opowieści pełne pasji oraz elektryzujące historie przeczytasz w książce Arka Kazimierskiego pt:

PUŁAWIANIN  I DZIEWUCHA

czyli opowieści, jakich jeszcze nie słyszeliście,  o Ameryce, jej mieszkańcach  i ich dziwnych zwyczajach oraz  o Polonii, zamieszkującej izolowane  siedliska Teksasu.

 

Książka opisuje warunki pracy w amerykańskich ośrodkach badawczych, panujące w nich stosunki międzyludzkie, konkurencję w walce o pieniądze i stanowiska. Na tym tle autor ukazuje perypetie stypendystów polskich, często borykających się z miejscową kulturą, obyczajami i przepisami.

Książka podejmuje wiele interesujących tematów związanych z krajem, do którego wielu Polaków wzdychało do niedawna miłością nie w pełni odwzajemnioną. Autor zmierzył się również z mitem Ameryki, wciąż żywym wśród Polaków. Nie stracił jednak rodzimej perspektywy, czego potwierdzeniem są odniesienia i komentarze do obecnej sytuacji w Polsce, widziane oczami emigrant. A wszystko to spisane lekką ręką i z dużą dozą inteligentnego humoru.

 

Krótka nota biograficzna:

Arkadiusz Kazimierski urodził się w 1973 roku w Mielcu. Jest z zawodu chemikiem. W latach 2004-2007 przebywał na stażu naukowym w amerykańskim ośrodku badawczym MD Anderson Cancer Center w Houston w Texasie, a od 2008 roku pracuje w firmie International Flavors & Fragrances Inc. w stanie New Jersey.

Skip to content