Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Truskawkowe pożegnanie w Ruszczy

TRUSKAWKOWE POŻEGNANIE W RUSZCZY

 

W minioną niedzielę park w Ruszczy gościł uczestników Festynu „Pożegnanie z truskawką”. Urocza sceneria tego miejsca i rozbrzmiewająca muzyka zachęcała całe rodziny do wyjścia z domu i udziału w festynie. Najmłodszych kusiły rozłożone na placu zjeżdżalnie, karuzele i kolorowe kiermasze. Ciekawie prezentowały się stoiska wystawiennicze z rękodziełem artystycznym Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „Z tradycją w nowoczesność” z Maśnika i kulinarne specjały KGW z Rybitw. Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Tarnowski. Dziękując za przybycie życzył wszystkim uczestnikom znakomitej zabawy i dobrego humoru. Głos zabrała również Radni Rady Miasta: Joanna Witek, Jacek Mazur, Zbigniew Rodenko, Krzysztof Zając, Skarbnik Gminy Połaniec Magorzata Żugaj, Dyrektor CKiSz – Joanna Juszczyńska, sołtysi: Marian Machniak, Jadwiga Kowynia i Elżbieta Jamiec. Podczas „truskawkowego święta” nie zabrakło wielu znamienitych gości; Wójta Gminy Borowa Stanisław a Mieszkowskiego, Przewodniczący Rady Gminy Borowa Mieczysław Wiącek. Ze sceny popłynęły serdeczne podziękowania oraz życzenia udanej zabawy i wypoczynku w przyjaznej atmosferze.

 

Wśród niedzielnych atrakcji nie zabrakło propozycji dla najmłodszych. Na wszystkie maluchy czekał kącik malowania twarzy i tatuaże oraz baseniki do połowu rybek. Przyciągały wesołe gry i konkurencje sprawnościowe. Było dużo śmiechu i znakomitej zabawy, a na zakończenie upominki i nagrody wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Tarnowski i Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Joanna Juszczyńska. Poza konkursami dla dzieci odbyły się również konkurencje „mieszkańcy kontra mieszkańcy”. Uczestnicy wykazali się nie lada sprytem i pomysłowością karmiąc i będąc karmionym jogurtem truskawkowym czy szukając wśród publiczności przedmiotów na wybraną literę alfabetu. Panowie zdecydowanie wybrali męską rywalizację stając do „Wyścigu Farmera” z mini taczkami. Dobry humor i znakomita zabawa nie opuszczał uczestników i kibicującej im publiczności.

 

Część artystyczną rozpoczęły zespoły Digress I i II energetycznym pokazem tanecznym. Żartobliwie, na wesoło zaprezentowały się zespoły wokalne: Sidus, Radius, Wajpak z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Z niezwykłym wdziękiem i zaangażowaniem; tańcząc i śpiewając zaprezentowały szeroki wachlarz muzycznych możliwości. Były popowe przeboje i cygańskie pieśni. Do tańca zagrzewały biesiadne i folkowe piosenki. Na ludowo, ze wsparciem wokalnym zagrała Kapela „Niecka Połaniecka”. A gdy na parkiecie pojawiły się pierwsze, tańczące pary, zabawa ruszyła na całego. Wszystkie występy artystyczne zaostrzyły apetyt na długo wyczekiwaną „Potańcówkę na dechach”, o której realizację zadbało w ramach projektu Stowarzyszenie „DZIAŁAJ Z ENERGIĄ”. Muzyczno – taneczny wieczór ze świętokrzyskim zespołem SZAROTKA zakończył się późno w nocy. To było udane zakończenie sezonu truskawkowego.

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację tego wydarzenia!!!

 

/CKiSz/

{phocagallery view=category|categoryid=560|limitstart=0|limitcount=10}

 

{phocagallery view=category|categoryid=560|limitstart=0|limitcount=105}

Skip to content