Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Sekcje artystyczne i kluby działające w CKiSz

Formy odpłatne

Sekcja plastyczna

Sekcja plastyczna

Lubisz rysować, malować, rzeźbić? Interesujesz się plastyką? Możesz rozwijać swój talent i zainteresowania w sekcji plastycznej, która oprócz cotygodniowych zajęć przygotowuje wernisaże, wystawy, warsztaty.

Kurs malarstwa i rysunku

Kurs malarstwa i rysunku

Chcesz podszkolić swoje umiejętności w rysowaniu i malowaniu, planujesz dostać się do szkoły plastycznej lub na architekturę? Zapraszamy na kurs.

Sekcja muzyczna

Sekcja muzyczna

Dla początkujących i zaawansowanych miłośników dźwięków polecamy indywidualne zajęcia nauki gry na akordeonie, gitarze, keyboardzie i pianinie. Na początek nauczysz się czytania nut, wydobywania dźwięku, rozpoznawania rytmu, dynamiki i artykulacji oraz interpretacji utworu. Rozwiniesz swoje zdolności i wrażliwość muzyczną…

Mażoretki

Mażoretki

Na zajęciach nauczysz się różnorodnych układów choreograficznych, odpowiedniej postawy ciała i precyzji ruchu. Z mażoretkami przeżyjesz widowiskowe przemarsze.

Hiphop

Hip hop

W odróżnieniu od królującego „break dance”, większość kroków i figur tańczonych w rytm tej muzyki, tańczy się tu u „góry”; dobra zabawa połączona z pożytecznym treningiem.

Formacje Digress

Formacje taneczne „Digress”

Formacje to przede wszystkim wielka pasja taneczna uczestników. Tancerze prężnie reprezentują CKISz na mistrzostwach i konkursach ogólnopolskich zajmując czołowe miejsca, bo „Taniec jest ukrytym językiem dusz”.

Mały Balecik

Mały Balecik

Zajęcia skierowane dla najmłodszych dzieci. Kształtują gibkość ciała, wpływają pozytywnie na koordynację ruchową i sprawność fizyczną.

Klub Brzdąca

Klub Brzdąca

Na naszych zajęciach dziecko rozwija swoją inteligencję, funkcje ruchowe i poznawcze, a przy tym wszystkim świetnie się bawi.

Małe formy taneczne

Małe Formy Taneczne

Lubisz tańczyć, chcesz współtworzyć ilustracje muzyczno – ruchowe to małe formy taneczne i doskonała okazja, aby zdobyć wszechstronne umiejętności taneczne.

Klub Działań Plastycznych Kreatywni

Klub Działań Plastycznych Kreatywni

To propozycja dla osób dorosłych, które pragną uaktywnić i rozwijać pasję tworzenia, która drzemie w każdym z nas. Spotkania warsztatowe to nie tylko poznawanie nowych technik rękodzielniczych i artystycznych, ale spędzenie wolnego czasu w inspirującej atmosferze, wymiana doświadczeń twórczych i nawiązywanie ciekawych znajomości.

Rękodzieło Artystyczne

Rękodzieło Artystyczne

Zajęcia rozbudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności manualne, pozwalają poznać nowe techniki, a także są okazją do zawarcia nowych znajomości z osobami, które łączy wspólna pasja. W twórczej atmosferze każdy może wykonać coś pięknego dla siebie lub na prezent.

Rodzinna Akademia Plastyki

Rodzinna Akademia Plastyki

To możliwość bycia blisko z rodziną, uczenia się od siebie poprzez współpracę. Warsztaty są okazją do wspólnej zabawy w taki sposób by dzieci i rodzice nie tylko, rozwijali swoje umiejętności artystyczne. Tematyka warsztatów jest różnorodna tak samo jak technika. Często nawiązuje do danej pory roku lub nadchodzącego okresu świątecznego.

Sekcja wokalna

Sekcja wokalna

Muzyka to cały Twój świat? Śpiewanie sprawia Ci mnóstwo radości? Jeśli tak, to super trafiłeś, ponieważ głos jest jednym z najpiękniejszych instrumentów, a nauka śpiewu pozwoli Ci najpełniej odkryć jego możliwości. Zajęcia w grupach nauczą cię nie tylko techniki wokalnej, emisji głosu, interpretacji tekstu, prawidłowej dykcji i oddechu, ale również pokażą jak pracować nad ciałem, postawą i ruchem scenicznym. Wspólne zajęcia zainspirują do poszukiwania swoich ukrytych możliwości głosowych, nauczą tolerancji i akceptacji siebie.

Formy bezpłatne

Młodzieżowe zespoły muzyczne

Młodzieżowe zespoły muzyczne

CKiSz tworzy Młodzieżową Orkiestrę Dętą i Kapelę Niecka Połaniecka, które skupiają młodzież kochającą muzykę i osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez dźwięków gitary, klawiszy, czy też perkusji; CKiSZ w zależności od zainteresowanych formować będzie konkretne „kapele”.

Połaniecki Klub Miłośników Gier i Fantastyki

Połaniecki Klub Miłośników Gier i Fantastyki

Świetna młodzież i dorośli, którzy uwielbiają zdrową rywalizację, oraz wysilenie szarych komórek w sympatycznym towarzystwie. Klub to nowoczesne gry planszowe i karciane od prostych gier familijnych po skomplikowane tytuły ekonomiczne.

Taniec ludowy

Taniec ludowy

Podczas tanecznych spotkań poznacie podstawy tańców ludowych oraz kulturę i tradycje regionalne. Poprzez wspaniałą zabawę nauczycie się szacunku do polskiej tradycji i kultury. Zaspokoicie potrzebę ruchu, ekspresji i tworzenia, a przy tym wypracujecie prawidłową postawę ciała. Zapraszamy – bo jak powiedział Paulo Coelho — O tańcu nie da się pisać (…), taniec trzeba tańczyć.

Formy teatralne

Teatr – Grupa teatralna „ Maska” i Formy teatralne dla dorosłych

Chcesz poczuć scenę pod stopami, marzy Ci się aktorstwo? Na tych zajęciach osiągniesz znacznie więcej!. Pośpiesz się! Nie marnuj talentu!

Skip to content