Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

DZIEŃ DZIECKA NAD ZALEWEM ..

Niedziela w Połańcu należała do dzieci i młodzieży, którzy rekreacyjnie spędzili czas nad Zalewem nad rzeką Wschodnią. Uczestnicy imprezy stanęli w wędkarskie szranki w czterech kategoriach wiekowych. Maluchy łowiły plastikowe rybki w basenikach. Starsi próbowali swoich sił w „dorosłym” wędkowaniu z przynętą i żywymi rybami, które nie koniecznie chciały złapać się na haczyk. Nutka rywalizacji, wsparcie rodziny i znajomych dopingowało mniejszych i większych wędkarzy-amatorów. Podczas imprezy dzieci chętnie częstowały się pieczoną na grillu kiełbaską, słodkimi pączkami i napojami. Ważnym akcentem była profilaktyka bezpiecznego wypoczynku i zachowania się nad wodą oraz pokaz ratownictwa wodnego i wozów strażackich. Nie brakowało chętnych na dodatkową dawkę adrenaliny, „wiatr we włosach” i niezapomniane wrażenia podczas przejażdżki łodzią po zalewie i quadem brzegiem zbiornika.

vDzień Dziecka nad zalewemDzień Dziecka nad zalewem

Gościem pikniku była Anna Krupka Wiceminister Sportu i Turystyki, Poseł świętokrzyskiej ziemi, która złożyła dzieciom z okazji ich święta życzenia: „Wszystkiego co najlepsze, najpiękniejsze, zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, dużo wspaniałych przygód z których słynie dzieciństwo, ale przede wszystkim bezpiecznych przygód”.

Na wspólnym wędkowaniu i dobrej zabawie czas mijał niezwykle szybko. A gdy przyszedł kulminacyjny moment zawodów i ogłoszenie wyników, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali z rąk Anny Krupki Wiceminister Sportu i Turystyki, Jarosława Kądzieli Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Karoliny Koper-Adamczak Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Połańcu i Adama Mamuszki Prezesa Koła PZW nr 25 pamiątkowe puchary, medale  i ciekawe upominki. Tradycyjnie wśród zawodników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody.

 

W kategorii przedszkolaki + zerówka na podium stanęli:

 1. Suchorowska Marcelina
 2. Stachura Aurelia
 3. Bielat Piotr

W kategorii klasy I – III medale powędrowały do:

 1. Jurkowska Nadia
 2. Guła Gabriela
 3. Kot Bartosz

W kategorii klasy IV – VI zwyciężyły:

 1. Guła Weronika
 2. Puto Maria
 3. Suchorowska Zuzanna

W kategorii klasy VII – VIII na podium stanęły:

 1. Jędryka Alicja
 2. Suchorowska Gabriela
 3. Świerczek Gabriela

  Podczas losowania nagród hulajnogi i deskorolki powędrowały do:

 1. Bąk Oliwier
 2. Warchałowska Emilia
 3. Bańkowski Bartosz
 4. Dylewski Fabian
 5. Suchorowski Dawid
 6. Kot Bartosz
 7. Suchorowska Zuzanna
 8. Kędzierski Mateusz
 9. Gacek Daria
 10. Tomczyk Kacper
 11. Pęk Dawid
 12. Suchorowska Gabriela

To był niezwykle ekscytujący dzień dla każdego…Kolejny, równie ciekawy już za rok. Do zobaczenia na wspólnym wędkowaniu.

To nie koniec niespodzianek dla najmłodszych. Już w najbliższą środę, 1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na wspaniałą zabawę na muszli koncertowej. Obecność obowiązkowa bowiem przygotowaliśmy liczne zabawy, konkursy i zaskakujące niespodzianki. Już dziś zarezerwuj sobie środowe popołudnie i baw się razem z nami……

Dzień Dziecka nad zalewem   więcej zdjęć https://www.facebook.com/ckiszpolaniec/photos/pcb.5126681424036261/5126675727370164/

 

Skip to content