Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

POŁANIEC DZIECIOM – FANTASTYCZNY DZIEŃ DZIECKA

Gdy śmieje się dziecko śmieje się cały świat, a dobra zabawa to podstawa udanego Dnia Dziecka. Wiedzą o tym Miasto i Gmina Połaniec oraz Centrum Kultury i Sztuki; organizatorzy festynu POŁANIEC DZIECIOM. Wspaniała pogoda i moc atrakcji to dodatkowe atuty wydarzenia. Było muzycznie i kolorowo. Z niesamowitą energią; tanecznie, wokalnie i instrumentalnie zaprezentowali się wychowankowie CKiSz. Tego dnia scena należała do nich. Taneczne pląsy najmłodszych tancerek rozbujały publiczność przyciągając wszystkich blisko sceny. Świetne choreografie i taneczny kunszt zaprezentowały grupy Digress. Artystycznie nie ustępowały ani na krok grupy wokalne i soliści w muzycznych aranżacjach znanych piosenek. Tego dnia instrumentaliści również mieli swoje pięć minut. Łącznie na scenie zatańczyło, zaśpiewało i zagrało ponad 230 tancerzy, wokalistów i muzyków. Zasłużone brawa i słodkie „co nieco” to dopełniająca całości „wisienka na artystycznym torcie”.
Gwiazdą Dnia Dziecka była niezwykle utalentowana Maja Janowska, uczestniczka The Voice Kids, której od pierwszego dźwięku, z naturalną lekkością udało się oczarować głosem publiczność w każdym wieku. To był wspaniały koncert.
Nie tylko scena pełna była dzieci. Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, gry wielkoformatowe, animacje w towarzystwie maskotki Strażaka Marshalla z Psiego Patrolu to tylko część atrakcji, z których korzystały dzieci w różnym wieku. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zabawnych konkurencjach z piratami, poszukiwali skrzyni skarbów i wspólnie robili mieniące się wszystkimi kolorami tęczy bańki mydlane. Co więcej rodzice i dziadkowie chętnie bawili się ze swoimi pociechami, a wymyślne tańce i konkurencje sprawnościowe sprawiały wszystkim ogromną radość. Prawdziwe oblężenie przeżywał namiot animatorów z CKiSz. Każdy chciał mieć kolorowe włosy, bajkowe tatuaże i pomalowane buźki. Tego popołudnia nikt nie miał czasu na nudę. Było magicznie i kolorowo.
Jak co roku miłą niespodzianką były sportowe upominki i słodycze, które uczestnicy pirackich konkursów otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jacka Nowaka i p. o. Dyrektora CKiSz Jarosława Kobrynia. Błysk radości w oczach dzieci i szczery uśmiech pojawiający się na twarzy maluchów to najcenniejsza forma podziękowania dla organizatorów.
Serdeczne podziękowania dla: Marzeny Drożdżowskiej, Amandy Szymańskiej, Weroniki Koziarz – Dygulskiej, Wojciecha Budy; instruktorów z Centrum Kultury i Sztuki za całoroczną, artystyczną pracę z dziećmi i młodzieżą oraz wspaniałe przygotowanie programu Dzieci Dzieciom.

Chłopiec w ramceZabawy na muszli Połaniec DzieciomZabawy taneczne na muszli

Zdjęcia dostępne na fb https://www.facebook.com/ckiszpolaniec/photos/

Skip to content