Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Pożegnanie z Truskawką 2022

Pożegnanie z truskawką  W sobotę w Ruszczy odbył się festyn kończący sezon truskawkowy w gminie Połaniec.
Urocza sceneria ruszczańskiego parku i żywiołowa muzyka zachęcała do wyjścia z domu. Najmłodszych przyciągnęły dmuchańce i strefa zabaw z animatorami z CKiSz. Gry i konkurencje sprawnościowe na wesoło oraz kącik malowania twarzy, włosów i robienia tatuaży okazały się strzałem w 10. Baseniki z rybkami również miały swoich, małych zwolenników. Smakowicie prezentowały się stoiska: KGW ”Z Naturą w Tle” ze Zrębina, KGW „Nadwiślanki” z Maśnika, KGW „Zdziecianeczki” ze Zdzieci Starych oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „Z tradycją w nowoczesność” z Maśnika. Różnorodne ciasta, parowańce, knedle, pierogi, nalewki, orzeźwiające soki i lemoniady, pajdy chleba ze smalcem, leczo i inne pyszności skusiły niejednego uczestnika imprezy. Na placu znalazło się również miejsce dla namiotu profilaktycznego ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz przedstawicieli Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie -RCEE w Rzędowie, którzy zachęcali dorosłych i dzieci do segregacji śmieci. Truskawkowy festyn odwiedzili również motocykliści z Klubu Rain Riders z Połańca.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jarosław Kądziela Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy, Jarosław Kobryń p. o. Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz prowadząca festyn Grażyna Szlęzak-Wójcik. Nie zabrakło również wielu znamienitych gości. Ze sceny popłynęły serdeczne podziękowania dla plantatorów oraz życzenia udanej zabawy i wypoczynku.
Punktem kulminacyjnym truskawkowego festynu był pierwszy Turniej Sołtysów o Złotą Truskawkę Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec. W szranki stanęło 11 przedstawicieli sołectw z gminy Połaniec. Każdy z zawodników musiał przebić balony batem, policzyć pieniądze, złowić plastikowe rybki, zamieść miotłą jak najwięcej różowych piłeczek i ułożyć zdjęcie sołectwa z puzzli. Konkurencje tylko z pozoru wydawały się proste, a rywalizujący sołtysi musieli wykazać się nie lada pomysłowością i sprytem. Było przy tym dużo śmiechu, znakomitej zabawy i oczywiście dopingu publiczności. Nad prawidłowością przebiegu poszczególnych konkurencji czuwał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Nowak, który uhonorował zwycięzców pięknymi, złotymi truskawkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Tego dnia nagrody powędrowały również do wszystkich KGW i stowarzyszenia za znakomite „Połanieckie specjały”.
Festyn obfitował w artystyczne doznania. Na ludowo i z przytupem zagrała Kapela „Niecka Połaniecka”. Znane i lubiane piosenki zaśpiewali uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy i Studia Piosenki z CKiSz. Wisienką na artystycznym torcie była energetyczna prezentacja zespołu Połaniecka Nuta, który przyciągnął na parkiet pierwsze, tańczące pary. W powietrzu czuć było folkową, pozytywną energię, co zaostrzyło apetyt na długo wyczekiwaną „Potańcówkę z TAKTEM”. Muzyczno – taneczny wieczór zakończył się późno w nocy. To było udane zakończenie sezonu truskawkowego
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w realizację tego wydarzenia!!! 

Zdjęcia w fotogalerii  …https://centrum.polaniec.pl/galeria/category/630-pozegnanie-z-truskawka-2022

Skip to content