Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

I Festiwal KGW za nami….

Deszcz i niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przeszkodziły w dobrej zabawie podczas pierwszego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich w Połańcu. Żywiołowa muzyka oraz kolorowe stoiska 24 KGW i stowarzyszeń z gminy Połaniec, powiatu staszowskiego, mieleckiego, koneckiego i skarżyskiego przywitały uczestników folkowego wydarzenia. Była to uczta dla oka, ucha i podniebienia. Smakowicie wyglądające i pachnące potrawy, ciasta i frykasy skusiły niejednego „łasucha”. Wzrok przyciągały piękne, stylizowane motywami ludowymi stroje sympatycznych pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To one były gwiazdami tego festiwalu, bowiem pokazały, że potrafią dobrze się bawić bez względu na pogodę. Festiwal przygotowany został z myślą o wspólnej zabawie, integracji, wymianie doświadczeń, kulturalno – artystycznych emocji i kulinarnych doznań. Partnerem wydarzenia była Enea Elektrownia Połaniec.

Wydarzenie tradycyjnie rozpoczął Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Nowak w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec Jarosława Kądzieli, p.o. Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu Jarosława Kobrynia i prowadzącej imprezę Przewodniczącej Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich Justyny Rupniewskiej. Na scenie zaprezentowały się zespoły i kapele lubiące folkowe brzmienie i dbające o to by muzyka ludowa nie została zapomniana. Występy zespołów Endriu Band, Wyleniałe Niedźwiedzie, Połaniecka Nuta, KGW Kierzanki, Kapeli Jacki Bogoryjskie oraz Sami Swoi porwały wszystkich do wspólnej zabawy, śpiewania i tańców. I choć niebo zasnute było chmurami i padał deszcz muszla koncertowa pełna była ciepła i serdeczności, tętniła folkową radością, i energią. Festiwal muzycznie podsumował „potańcówką w muszli” młody, dobrze zapowiadający się zespół Konkret Band, który bawił wszystkich do późnych godzin nocnych. A gdy ucichły ostatnie dźwięki instrumentów uczestnicy imprezy pożegnani się z nadzieją na szybkie spotkanie i kontynuację Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich w Połańcu jako święta tradycji, muzyki ludowej i smaku.

Wszystkim Paniom z KGW Nadwiślanki z Maśnika, KGW „Z naturą w tle” ze Zrębina, KGW Zdziecianeczki, KGW Rudniczanki z Rudnik, KGW Kierzanki, KGW Gawłuszowice, KGW Skarżysko Kościelne, KGW Surowa, KGW Zaduszniki, KGW „Czerwona Malina” z Kiełczyny Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „Z tradycją w nowoczesność” z Maśnika, 13 KGW z powiatu koneckiego dziękujemy za przygotowanie stoisk, mnóstwa smakowitości, wspólną zabawę i godne reprezentowanie swojego regionu. 
{phocagallery view=category|categoryid=631|limitstart=0|limitcount=6} 

więcej zdjęć w fotogalerii 

Skip to content