Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI NIEPROFESJONALNEJ …. Było pięknie

Piękna wystawa i piękny, klimatyczny koncert zespołu CZERWONY TULIPAN. Jedyne w swoim rodzaju spotkanie ludzi, dla których folk stanowi inspirację i sposób na artystyczne życie.

Taki był właśnie Przegląd Twórczości Nieprofesjonalnej w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Popołudnie w towarzystwie regionalnych artystów: Ewy Machowskiej, Doroty Rokoszak, Tadeusza Blicharza, Ryszarda Komorowskiego oraz twórców nieprofesjonalnych z grupy warsztatowej Akademii Folkowej „Świętokrzyskie czaruje”, grupy plastycznej „Babki na obcasach” z Klubu Seniora Megawat, Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy było niezwykle ciekawym wydarzeniem. Towarzyszyła temu sympatyczna atmosfera, kuluarowe rozmowy o sztuce w otoczeniu obrazów i wykonanych ręcznie bibelotów. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich, którzy zechcieli podzielić się swoją twórczością były ręcznie wykonane koguty w roli statuetek wręczone wraz z podziękowaniami przez Jarosława Kobrynia p. o. Dyrektora CKiSz.

Podsumowaniem Przeglądu Twórczości Nieprofesjonalnej był koncert znanej grupy szukającej inspiracji muzycznej i poetyckiej w kontakcie z naturą. Dla wszystkich słuchaczy było to niezwykłe spotkanie, muzyczna wędrówka z CZERWONYM TULIPANEM przez 37 lat działalności zespołu. A motywem przewodnim tej artystycznej wędrówki stało się „PIĘKNO” we wszystkich swoich odsłonach. 

{phocagallery view=category|categoryid=637|limitstart=0|limitcount=6} 

więcej zdjęć  https://www.centrum.polaniec.pl/galeria/category/637-przeglad-tworczosci-nieprofesjonalnej-2022

Skip to content