Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Koncert operetkowy „Arią i Pieśnią Malowane”

Po sukcesie pierwszego koncertu w wykonaniu Mateusza Mijala zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Dni Kultury Połanieckiej „Mistrzowie Słowa i Dźwięku”. 23 października o godz. 18.00 na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wystąpi Teatr Muzyczny „IWIA” i Krakowska Salonowa Orkiestra Camerata. Będzie to 90-o minutowa podróż w świat melodii ze znanych musicali, operetek, piosenek z okresu 20-lecia międzywojennego, w którą zabierze niezwykle utalentowana para śpiewaków, aktorów i znawców sceny muzycznej; Izabela Witwicka i prof. dr hab. Jacek Ozimkowski, dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, współpracujący jako solista m.in. z Operą Krakowską i Capellą Cracoviensis. Usłyszymy m.in. Przetańczyć całą noc, Nie żegnaj mnie Argentyno, New York New York, Miłość Ci wszystko wybaczy, znane i lubiane Czardasze z operetek takich jak: Księżniczka Czardasza, Hrabina Mariza, a ponadto najpiękniejsze Pieśni Neapolitańskie takie jak Il Bacio czy Funiculi Funicula. W muzycznej podróży towarzyszył będzie zespół wybitnych muzyków, solistów orkiestr kameralnych i Filharmonii Krakowskiej, specjalizujący się w muzyce salonowej, operetkowej i musicalowej – Salonowa Orkiestra Camerata, która powstała w 1986 roku i przez pierwsze pięć sezonów występowała w Austrii, zgłębiając tajniki muzyki wiedeńskiej.
Wstęp z wejściówką, którą można odebrać w kasie CKiSz od 17 października w godz. 8.00 – 15.00. Czas trwania koncertu 90 min.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Dniach Kultury Połanieckiej „Mistrzowie Słowa i Dźwięku” i wsparcie akcji POMAGAMY BARTOSZKOWI poprzez wrzucenie pieniążków do puszki. 
plakat na koncert operetkowyplakat Pomagamy Bartoszkowi
Skip to content