Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

STYPENDIA ARTYSTYCZNE BURMISTRZA MIASTA I GMINY POŁANIEC ROZDANE

Za nami kolejny, kulturalny rok …. Jaki był ? Aktywny, Artystyczny i Ambitny. Sale tańca i pracownie wypełniała muzyka, śpiew, taniec, teatr, plastyka. Scena odkrywała niezwykłe widowiska taneczne, muzyczne i inscenizacje teatralne, a plener obfitował w uroczystości i imprezy kulturalne. Dzieci i młodzież swoimi występami wokalnymi, tanecznymi, teatralnymi, muzycznymi wywoływały uśmiech, radość, wzruszenie. Ich prezentacje pozostawiały w pamięci odbiorców niezapomniane wrażenia. Konkursy, przeglądy i mistrzostwa stawiały naszych wychowanków na medalowym podium, przyznając tym samym tytuł artystycznej wizytówki Połańca. Ciężka, całoroczna praca, zaangażowanie i osiągnięte sukcesy zostały nagrodzone Stypendiami Artystycznymi Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec.
W miniony piątek; 13 stycznia 62 wychowanków Centrum Kultury i Sztuki oraz uzdolniona plastycznie reprezentantka Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy otrzymali z rąk Pana Jacka Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Pana Stanisława Lolo Przewodniczącego Rady Miejskiej w Połańcu i Pana Jarosława Kobrynia p. o. Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki stypendia, dyplomy uznania za artystyczny rozwój i promocję Miasta i Gminy Połaniec oraz symboliczne róże. Była to wzruszająca chwila dla wszystkich obecnych: nagrodzonych, rodziców i instruktorów: Marzeny Drożdżowskiej, Weroniki Koziarz – Dygulskiej, Małgorzaty Dalmaty Konwickiej, Andrzeja Stawińskiego i Barbary Słowińskiej. Nie zabrakło ciepłych słów uznania i podziękowań za artystyczną pracę oraz życzeń dalszych sukcesów wokalnych, tanecznych, teatralnych, muzycznych. Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec oraz Przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali również instruktorom za poświęcony czas i pracę z młodymi artystami oraz rodzicom za zrozumienie i wsparcie talentów swoich dzieci, życząc wszystkim udanego roku 2023.
Artystycznym ukoronowaniem tej chwili była jak zawsze znakomita, muzyczna prezentacja Studia Piosenki SIDUS. Mamy nadzieję, iż przyznana nagroda zaowocuje jeszcze wspanialszą, artystyczną promocją ziemi połanieckiej, bo Połaniec to miejsce, w którym sztuka nie zna granic….

Zobacz zdjęcia https://www.facebook.com/photo?fbid=1092004075076222&set=pcb.1092007738409189

Skip to content