Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

II JARMARK WIELKANOCNY W CKiSz

II JARMARK WIELKANOCNY W POŁAŃCU
Mnóstwo pyszności i świątecznych ozdób można było nabyć podczas II Jarmarku Wielkanocnego w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Wydarzenie to powoli staje się tradycją Niedzieli Palmowej w Połańcu. Bogato zastawione stoły kusiły słodkościami i misternie wykonanymi ozdobami przygotowanymi przez: KGW Nadwiślanki Z Maśnika, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej ,,Z Tradycją w Nowoczesność”, KGW „Z naturą w tle” ze Zrębina, KGW „Ossalanie” z Ossali, Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu. Podczas Jarmarku swoje stoisko mieli również wolontariusze kwestujący na rzecz Bartosza Jędrasika chorego na SMA2. Gdy dorośli podziwiali świąteczne ozdoby, najmłodsi w tym czasie szukali śladów Wielkanocnego Zajączka;

{phocagallery view=category|categoryid=625|limitstart=0|limitcount=3}

świetnie się przy tym bawiąc. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu na „Palmę Wielkanocną”. Spośród wszystkich zgłoszonych prac, Komisja Konkursowa wyróżniła tytułem „NAJPIĘKNIEJSZA PALMA”, palmę wykonaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Ruszczy. Komisja Konkursowa doceniła tradycyjne zdobienia oraz kruchość i delikatność wykorzystanego suszu. Wszystkie palmy były piękne, bogato zdobione, a w ich wykonanie uczestnicy włożyli mnóstwo serca, emocji i kreatywności. Dlatego Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 11 równorzędnych wyróżnień w trzech kategoriach. W kategorii DZIECI wyróżnienie otrzymali Konrad Spychaj, Wojciech Kozioł, Kamil Niziałek ze klasy VI Szkoły Podstawowej w Ruszczy i grupa ze Świetlicy Szkolnej „Pszczółki” ze Szkoły Podstawowej w Połańcu pod kierunkiem Pani Beaty Kołek. W kategorii RODZINA wyróżnienia powędrowały do Państwa Grzybowskich, Justyny, Piotra i Magdaleny oraz Pani Otyli Zięby z wnukami Piotrem i Hanią. W kategorii DOROŚLI wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Tursku Małym, grupa nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych w Ruszczy, Koło Gospodyń Wiejskich „Z Naturą w Tle” i Klub Seniora w Zrębinie, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Połanieckiej „Z Tradycją w Nowoczesność” oraz Klub Seniora z Połańca. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i kosze prezentowe.
A gdy przyszedł czas na muzyczną niespodziankę z energią, uśmiechem i wokalną charyzmą wkroczył na scenę Zespół ,,Sidus” Połaniec. Grupa, która od lat bawi, wzrusza i zaskakuje w swoich aranżacjach muzycznych, przygotowywanych pod kierunkiem Pani Marzeny Drożdżowskiej stworzyła piękny, klimatyczny koncert. Ciepłe, przyjemne dla ucha dźwięki przeplatane mocniejszym, rockowym brzmieniem zabrały słuchaczy w niezapomnianą, muzyczną podróż. Kolejny koncert z udziałem Stylowej Orkiestry Tanecznej z Lublina to powrót do czasów, gdy muzyka była sztuką. Niezapomniane kompozycje okresu międzywojennego porywały do tańca i zachęcały do aktywnego słuchania. A cały koncert był ukłonem w stronę melodyjności, niebanalnych aranżacji i prostych, ale wyważonych tekstów.
W tak doborowym towarzystwie, niedzielne popołudnie minęło niepostrzeżenie. Na kolejne, wielkanocne spotkanie zapraszamy już za rok.

{phocagallery view=category|categoryid=625|limitstart=4|limitcount=50}

Skip to content