Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Czy kino powinno powrócić do dawnej nazwy? Ankieta!

Chcielibyśmy poruszyć kwestię powrotu do starej nazwy kina „Pegaz” (obecnie „Impresja”). Sądzimy, iż powrót do tradycyjnej i klasycznej nazwy kina może być korzystny i atrakcyjny z kilku powodów. 

Kino „Pegaz” nosiło swoją nazwę od początku istnienia w 1988, aż do roku 2010 kiedy to odbył się remont placówki i nastąpiła zmiana na „Impresja”. Kino „Pegaz” to, aż 22 lata historii Połańca.

Powrót do starej nazwy dla wielu mieszkańców Połańca może być kwestią głównie sentymentalną, przypominająca im czasy gdy uczęszczali na filmy do jedynego kina w okolicy, „Pegaza”. Osoby, które w przeszłości były stałymi bywalcami, mogą czuć się związane emocjonalnie z tą nazwą i chętniej wrócą do kina, gdy zostanie przywrócona. Jednak uważamy, iż dawna nazwa niesie dla siebie też wartość ważną dla zachowania samej kultury i historii naszego lokalnego kina, która niekoniecznie jest znana młodszym jak i nowszym mieszkańcom Połańca, nie pomijając przyszłych pokoleń. 

Nazwa „Pegaz” jest lepiej dostosowana do budowy solidniejszej marki kina, opartej na reklamie czy posiadaniu własnego rozpoznawalnego logo. Tradycyjna nazwa jest charakterystyczna i łatwiejsza do zapamiętania i rozpoznania przez widzów, gdyż „Pegaz” – skrzydlaty koń, uważany jest za symbol poetyckiego natchnienia . Obecna nazwa „Impresja”, kojarzona jest z takimi branżami jak: kwiaciarnie, gabinety kosmetyczne czy sklepy budowlane.

Podsumowując, powrót do tradycyjnej nazwy kina może pomóc w ożywieniu zainteresowania kulturą i historią naszego miasta Połaniec. Jednocześnie, dostosowanie starej nazwy kina Pegaz do współczesnych potrzeb może przyczynić się do budowania własnej marki i przyciągania  widzów. 

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec w dniach od 1 czerwca do 14 czerwca – do udziału w głosowaniu na temat powrotu do dawnej nazwy kina.

Ankieta ma charakter poglądowy. 

Skip to content