Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

POŁANIEC DZIECIOM

POŁANIEC DZIECIOM – pod takim hasłem najmłodsi mieszkańcy gminy rozpoczęli świętowanie Dnia Dziecka. Rangę temu wydarzeniu nadało przekazanie przez Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec na ręce Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz tancerek i wokalistek z Centrum Kultury i Sztuki kluczy do miasta.
{phocagallery view=category|categoryid=667|limitstart=0|limitcount=4}


Z tej okazji w kierunku dzieci i młodzieży popłynęło wiele ciepłych słów, serdecznych życzeń i zaproszenie do wspólnej zabawy. Bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, pokaz baniek mydlanych i animacje z Frajdą w towarzystwie dużych Minionków, to tylko część atrakcji, z których tego dnia skorzystali najmłodsi uczestnicy imprezy. Starsi również szybko znaleźli coś dla siebie. Rywalizując między sobą szukali w parku i na placu logicznych zadań do wykonania. Śmiechu było przy tym co niemiara. Prawdziwe oblężenie przeżywał namiot animatorów z CKiSz. Każdy chciał mieć kolorowe włosy, bajkowe tatuaże i pomalowane buźki. Gra na bum bum rurkach stała się prawdziwą sensacją namiotu muzycznego, a liczba dzieci, która własnoręcznie wykonały zakręcone slime dowodzi, że „kolorowe glutki” nigdy się nie znudzą. W sprytnych, dziecięcych dłoniach jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstawały papierowe pająki, biedronki i wianuszki z motylkami. Rodzinne układanie puzzli obok namiotu Nadleśnictwa Staszów nie należało do najłatwiejszych, ale wspólnymi siłami wszyscy dali radę. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania zdrowych, owocowych przekąsek, soków i pysznych naleśników. Wszystkie te smakowitości przygotowali pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Połańcu. Nie zabrakło atrakcji dla fanów koni mechanicznych. Kilkakrotnie podczas imprezy „zaryczały” motocykle MotoGrupy Połaniec. Dzieciaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zabawnych konkurencjach z animatorami. Co więcej rodzice chętnie bawili się ze swoimi pociechami, a wymyślne tańce i konkurencje sprawnościowe sprawiały wszystkim ogromną radość. Było warto, bowiem wszyscy otrzymali z rąk Jacka Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec oraz Moniki Pławskiej Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki miłe upominki i słodkie lizaki od partnera społecznego: Enea Elektrownia Połaniec S. A. Błysk radości w oczach dzieci i szczery uśmiech pojawiający się wielokrotnie podczas festynu na twarzach uczestników to najlepsze podziękowania dla organizatorów. Szkoda tylko że impreza minęła tak szybko, a na kolejny Dzień Dziecka trzeba czekać cały rok….
A już dziś dziękujemy #Enea Elektrownia Połaniec S.A. za wsparcie nas w naszej kulturalnej pasji….. Dziękujemy Portal Informacyjny – polaniec.com.pl za to, że jesteście z nami podczas każdego wydarzenia i o Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu można poczytać w sieci…


{phocagallery view=category|categoryid=667|limitstart=5|limitcount=50}

Skip to content