Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną rozstrzygnięty

Zgodnie z zapowiedzią – 21 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu zebrała się Komisja Konkursowa, by dokonać wyboru Najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. Wszystkie palmy były fantastyczne i zasługiwały na podium. Kolorowe, naturalne, z kwiatami z krepiny i zielonymi gałązkami. Wykonane z dbałością o każdy detal i roślinny element. Przewodnicząca Monika Pławska Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki, Jacek Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Renata Wójtowicz Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu, Anna Zientarska – Winnicka Kierownik Referatu Organizacyjnego, Komunikacji i Spraw Społecznych UMiG w Połańcu, Bogusława Mas instruktor plastyk, Małgorzata Kurgan instruktor plastyk, Jarosław Kobryń Kierownik Artystyczny i Piotr Malczyk mieli trudny orzech do zgryzienia przy typowaniu zwycięzców. Obrady jury trwały długo i były niezwykle emocjonujące. Każdy z członków komisji miał swoje typy w obu kategoriach konkursowych i był przekonany, że ta właśnie palma powinna wygrać. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich 33 palm komisja dokonała ostatecznego wyboru, który został przedstawiony 24 marca 2024r. w Kościele MBWW w Połańcu.

W kategorii rodzinnej piękne palmy wykonało 11 rodzin: Rodzina Grzybowskich, Wiącków, Żoła, Kurowskich, Trzasków i Wawrzkiewiczów i Nowaków, Konatów i Niziołków, Pietryków, Makułów, Cichoniów, Wołowskich, Janeczków. Na konkursowym podium stanęli, zajmując kolejno pierwsze (Rodzina Grzybowskich: Piotr, Magdalena, Eliza), drugie (Rodzina Cichoniów: Aleksandra, Helena) i trzecie miejsce (połączone Rodziny Trzasków, Wawrzkiewiczów i Nowaków czyli Agnieszka, Monika, Zofia, Helena).

W drugiej kategorii „maleńkie dzieła sztuki wykonały” 22 instytucje i Koła Gospodyń Wiejskich: Przedszkole Publiczne filia nr 1 w Połańcu grupa „Leśne ludki”, Przedszkole Publiczne filia nr 1 w Połańcu grupa „Słoneczka”, Przedszkole Publiczne w Połańcu grupa „Motylki”, Przedszkole Publiczne filia nr 1 w Połańcu grupa „Kotki”, Przedszkole Publiczne filia nr 1 w Połańcu grupa „Smerfy”, Przedszkole Publiczne w Połańcu grupa „Pszczółki”, Świetlica Szkolna „Pszczółki”, Świetlica w Zrębinie, Żłobek „Kraina Malucha” w Połańcu, KGW z Ruszczy, KGW „Nadwiślanki” z Maśnika, KGiG z Turska Małego, KGW „Z Naturą w Tle” i klub Seniora ze Zrębina, Przedszkole Publiczne w Połańcu grupa „Smerfy”, Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” z Maśnika, Klub Seniora „Megawat”, Klub Seniora 60+, Klub Seniora „Przyjaciele”, Świetlica Socjoterapeutyczna z Połańca, Środowiskowy Dom Samopomocy w Połańcu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Połańcu. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął Zespół Placówek Oświatowych w Ruszczy, drugie Przedszkole Publiczne w Połańcu grupa „Smerfy”, a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich „Nadwiślanki z Maśnika”.

Zarówno zwycięzcy jak i wyróżnieni otrzymali z rąk Jacka Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec symboliczne nagrody niespodzianki. A na koniec wspólne, pamiątkowe zdjęcie podsumowujące tak ważną dla społeczności połanieckiej tradycję Niedzieli Palmowej.

A już dziś możecie zobaczyć te małe „rękodzieła sztuki”, bowiem zdobią one wnętrze głównych korytarzy CKiSz. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Skip to content