Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Edukacja Plastyczna

Klub Plastyczny "Tęcza" - od 6 lat

Instruktorki: Bogusława Mas i Małgorzata Kurgan.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i w środy, w dwóch grupach wiekowych.

Uczestniczące w nich dzieciaki poznają różne techniki plastyczne, mają styczność z często nietypowymi materiałami, mogą eksperymentować, rozwijać swoje umiejętności manualne. Uczą się także wycinać, rysować, malować, kształtują wyobraźnię, mogą robić wszystko to, co nie zawsze jest możliwe w warunkach domowych…

Kurs Rysunku i Malarstwa dla początkujących i zaawansowanych

Instruktor: Aleksandr Yasin
Kurs dla początkujących, zajęcia grupowe:
pon.-pt. 15.00-19.00
Kurs dla zaawansowanych:
zajęcia indywidualne 

Kurs rysunku skierowany jest do osób zarówno rozpoczynających swoją przygodę z rysunkiem, jak i do tych o zaawansowanych umiejętnościach.  Dzięki zajęciom rozwiniesz funkcje motoryczne, zwiększysz koordynację oraz sprawność mózgu. Poszerzysz umiejętności obserwacyjne, kreatywność, wrażliwość, a także otworzysz umysł na nowe horyzonty. Pozwól sobie na tę artystyczną stymulację i zapisz się na kurs rysunku. 

 

Rodzinna Akademia Plastyki

Instruktor: Małgorzata Kurgan 

Zapraszamy dzieci z rodzicami lub dziadkami do twórczej, rodzinnej zabawy podczas cyklicznych warsztatów Rodzinnej Akademii Plastyki.

Na zdjęciu widać dzieci bawiące się farbami.

Zajęcia plastyczno - sensoryczne

Instruktor: Anna Jungiewicz
Termin zajęć:

  • 3-5 lat: czwartek 15.00 – 16.00,
  • 6-8 lat: czwartek 16.30 – 17.30.

Zajęcia plastyczno-sensoryczne to przede wszystkim zabawa ukierunkowana na uczenie dziecka odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne oraz wrażenia zmysłowe.

Dziecko podczas kontrolowanej zabawy uczy się jak porządkować i organizować różnorodne bodźce docierające do niego za pośrednictwem zmysłów. Dzięki tego typu aktywnościom dziecko zgłębia tajniki kształtów i kolorów, rozwija zmysł wzroku, słuchu, uczy się pracować w grupie, poznaje reguły współdziałania i komunikacji, a przede wszystkim rozwija zdolności motoryczne.

Skip to content