Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Zmieniamy się dla Was!

Edukacja Wokalno - Muzyczna

Zdjęcia przedstawia śpiewającą grupę osób

Studio Piosenki: zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Instruktorzy: 
Marzena Drożdżowska: środa-piątek, starsze gr.  (+11 lat),
Katarzyna Drożdżowska poniedziałek-środa, młodsze gr. (6-10 lat).
 

Zajęcia wokalne skierowane są do osób, które kochają śpiewać i chcą doskonalić swój warsztat wokalny. W trakcie zajęć dzieci, młodzież, a nawet dorośli uczą się prawidłowej emisji, kultury i higieny śpiewu. Doskonalona jest technika wokalna, poczucie rytmu oraz pamięć muzyczna.
Praca nad interpretacją pozwala wzbogacić wykonywane utwory o warstwę emocjonalną, a ćwiczenia dykcyjne uczą dbałości i poprawności. Instruktorzy oferują ciekawy repertuar dostosowany nie tylko do umiejętności uczestnika zajęć, ale także jego zainteresowań. Grupowy charakter zajęć rozwija umiejętność pracy w grupie, samodyscyplinę i szacunek do drugiej osoby. Cierpliwa i systematyczna praca nagradzana jest występami artystycznymi, które kształtują charakter.

Na zdjęciu grupa śpiewających osób z uniesionymi rękami

Chór dla miłośników śpiewu

Instruktor: Katarzyna Drożdżowska 

 • chór dziecięco-młodzieżowy: 18.00-20.00
 • chór dla miłośników śpiewu: środa 13.30-15.00.

Oferta skierowana jest do osób kochających śpiewać, mających poczucie rytmu i chcących realizować swoje pasje. Śpiewanie w chórze rozwija poczucie solidarności, współdziałania w zespole, ale także odpowiedzialności i samodzielności. Praca w wielogłosie kształci poczucie tonalności. Zajęcia wypełnione są ćwiczeniami kształtującymi technikę wokalną, prawidłową emisję, poczucie rytmu oraz umiejętność swobodnego operowania oddechem. Nie zabraknie również dobrej zabawy i przyjaznej atmosfery. Próby rozpoczynają się aktywnie od krótkiej rozgrzewki fizycznej, po której następuje rozśpiewanie, a w dalszej części spotkania chórzyści uczą się repertuaru przewidzianego na daną próbę

Na zdjęciu mężczyzna grająca na gitarze akustycznej, siedzący przy pianinie

Nauka gry na instrumentach muzycznych

Instruktorzy: 
 • Wojciech Buda – pianino, keyboard, klawesyn, akordeon.
  Terminy zajęć: poniedziałek – piątek.
 • Adrian Dąbrowski – gitara klasyczna i elektryczna.
  Terminy zajęć: poniedziałek – czwartek.
 • Piotr Motyka – pianino, keyboard.
  Terminy zajęć: poniedziałek, wtorek, piątek.
 • Andrzej Stawiński – puzon, flet poprzeczny, saksofon, trąbka, perkusja, skrzypce.
  Terminy zajęć: poniedziałek – czwartek.
 • Jarosław Kobryń – akordeon, keyboard.
  Terminy zajęć: wtorek 

Zapraszamy wszystkich instrumentalistów chcących doskonalić swoje umiejętności. Zajęcia mają charakter indywidualny, dlatego terminy spotkań ustalane są w zależności od dyspozycji osób zainteresowanych.

Dyrygent z orkiestrą

Orkiestra dęta

Instruktor: Andrzej Stawiński. 
Termin spotkań: środa 15.15-19.45.

Orkiestra dęta zrzesza w swoich szeregach miłośników gry na instrumencie, których pasją jest muzyka. Są to zarówno amatorzy, jak i doświadczeni muzycy. Oferta skierowana jest do osób, mających zapał do pracy i chcących rozwijać swoje muzyczne umiejętności.

Orkiestra prezentuje w swoim dorobku bogaty repertuar – od muzyki patriotycznej i okazjonalnej, przez muzykę biesiadną i regionalną, do muzyki rozrywkowej, dzięki czemu od lat bierze udział w wielu różnorodnych uroczystościach i wydarzeniach kulturalno-artystycznych.  

Skip to content