Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Dni Połańca za nami

Dni Połańca za nami…

Występy, pokazy, koncerty to jedne z nielicznych atrakcji, które umiliły tegoroczne Dni Połańca. I choć pogoda znów nam nie dopisała to i tak nie przeszkodziła w świętowaniu Dni Miasta, a nasza fantastyczna młodzież i dzieci podnieśli swoimi występami temperaturę o co najmniej kilka stopni.

W sobotnie popołudnie na scenie muszli Koncertowej wystąpili artyści z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu ; maluszki „ Iskierki” Pani Eli Marzec,  Asi Pietras, zespól hip-hop Weroniki Koziarz -Dygulskiej i oczywiście zespoły wokalne Marzenki Drożdżowskiej.  Nie zabrakło cheerleaders z Publicznego Gimnazjum w Połańcu Moniki Pławskiej i młodych zapaśników z Klubu MKS „ Czarni” Połaniec

{phocagallery view=category|categoryid=106|limitstart=0|limitcount=4}

Żonglerka, chodzenie na szczudłach, zabawa z diabolo i talerzami z Cyrkiem Anime znalazły zwolenników nie tylko wśród dzieci ale i dorosłych. Dla maluszków najlepszą zabawą okazało się łapanie olbrzymich, kolorowych baniek. Na imprezowiczów czekały również wozy strażackie, sprzęt WOPR, pokaz gołębi hodowców z Połańca,  dmuchańce, urządzenia rekreacyjne i kolorowe stragany. Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła Lubelskiej Grupy Artystycznej, którzy profesjonalnymi pokazami trialu rowerowego, akrobatyki i poweriser dostarczyli niezapomnianych emocji. Pasję, sportowego ducha i umiejętności pokazali również instruktorzy kendo z Krakowskiego Klubu Szermierzy. Nie zabrakło nagród dla naszych mieszkańców. W towarzystwie I Wicemiss Ziemi Świętokrzyskiej 2012, Miss Publiczności Ziemi Świętokrzyskiej, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz przedstawicieli delegacji Miast Partnerskich Burmistrz  Miasta i Gminy Połaniec wręczył puchary zwycięzcom Turnieju Bowlingowego w kategorii kobiet i mężczyzn, Spławikowych Zawodów Wędkarskich, Turnieju Piłki Nożnej Oldboy´s. Gdy zegar wybił godzinę 20.00 na scenie muszli koncertowej pojawił się Robert Sasinowski i tancerze zespołu Skaner. Koncert Skanera był muzycznym powrotem do disco polowego szaleństwa i ogromną dawką pozytywnej energii nie tylko dla fanów tej muzyki. „Lato w Kołobrzegu”, „Nadzieja”, „Don Juan”, „Wolność” śpiewali niemal wszyscy, domagając się kolejnych bisów. Robertowi Sasinowskiemu, który swoje urodziny obchodzi 13 maja połaniecka publiczność zaśpiewała 100 lat. Chwilę później już pierwszym dźwiękiem sceną i publicznością zawładnęła energetyczna wokalistka zespołu INFERNAL.

{phocagallery view=category|categoryid=106|limitstart=4|limitcount=4}

 

Teren muszli na czas koncertu tej grupy zamienił się  w najlepszą światową dyskotekę. To właśnie w Połańcu Duńczycy rozpoczęli swoją trasę koncertową po Polsce, a występ pokazał nie tylko wysoki profesjonalizm zespołu ale niespotykaną wręcz umiejętność  żonglowania emocjami publiczności. Gdy przebrzmiały ostatnie brawa za koncert niebo rozjaśniły snopy złotych iskier pokazu pirotechnicznego. Barwne wachlarze, fantastyczne  migocące palmy i świetlne obrazy stworzyły nad terenem imprezy niezapomniane ognisto – muzyczne widowisko. Tuz po pokazie organizatorzy zaserwowali rozbawionej publiczności kolejną dawkę muzycznego szaleństwa. Dyskoteka zakończyła się o godz. 1.00 w nocy.

{phocagallery view=category|categoryid=107|limitstart=0|limitcount=4}

O ile sobota miała charakter typowo rozrywkowy o tyle niedziela upamiętniała 218 rocznicę ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego. Tradycją obchodów kościuszkowskich była uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki.. Mieszkańcy miasta i zaproszeni goście poprowadzeni przez zespół małych mażoretek „Iskierki” z CKiSz w Połańcu,  Orkiestrę Dętą KiZChS ,,Siarkopol” S.A, oraz Gwardię Narodową im. T. Kościuszki z Majdanu Zbydniowskiego przeszli pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Mażoretki wdziękiem i umiejętnościami zachwyciły wszystkich uczestników pochodu. Delegacje władz miasta, powiatu, Miast Partnerskich, firm, instytucji i służb mundurowych po złożeniu kwiatów pod pomnikiem przejechali na Kopiec Kościuszki. O godz. 12.00 odbyła się na Kopcu Kościuszki uroczysta Msza Święta celebrowana przez Józefa Wójcika. W tym samym czasie na Placu Uniwersału Połanieckiego rozpoczął się II Majowy Jarmark Połaniecki. Wokół budynku Punktu Informacji Turystycznej rozstawiły się kolorowe kiermasze i stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego i produktami regionalnymi. Czas oczekiwania na występy połanieckich przedszkolaków oraz Studia Piosenki  z CKiSz w Połańcu umilały znane muzyczne przeboje. Występy artystyczne i prezentacje połanieckich przedszkolaków zostały nagrodzone zasłużonymi brawami. Były baletnice marynarze, czarownice, krakowiacy i krakowianki. Barwne stroje i uśmiechy dzieci rozpraszały nawet majowe chmury. Drugi dzień obchodów Dni Połańca zakończył się  koncertem zespołu THE PEARL. Znane i lubiane muzyczne kawałki tej grupy dopełniły całości przekazując pozytywna energie dla zgromadzonej widowni.

Więcej zdjęć w fotogalerii  ….

Skip to content