Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

IV BIEG UNIWERSAŁU POŁANIECKIEGO

Zapraszamy na niezapomniane zawody biegowe, które odbędą się 20 maja 2023 roku! Mowa o Biegu Uniwersału Połanieckiego. To już czwarta edycja. Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich pasjonatów biegania i nordic walking, którzy chcą sprawdzić swoje siły i umiejętności w rywalizacji z innymi sportowcami. W tym roku zawody odbędą się na malowniczej trasie, która wiedzie przez najpiękniejsze miejsca naszego miasta i gminy. Start i metę biegu zaplanowano na Kopcu Kościuszki w Połańcu, który usypano w 1917 roku dla upamiętnienia ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego, w setną rocznicę śmierci przywódcy insurekcji, Tadeusza Kościuszki.

Organizatorom zależy na promocji połanieckiej tradycji kościuszkowskiej połączonej z popularyzowaniem biegania i nordic walking jako formy aktywnego wypoczynku. Jest to świetny przykład przenikania się tradycji, sportu z historią naszego miasta i gminy. To także wspaniała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zintegrowania się z lokalną społecznością.

Uczestnicy będą mieli okazję przemierzyć piękne miejsca z widokiem na Wisłę, malownicze krajobrazy, co na pewno dodatkowo zmotywuje ich do osiągania jeszcze lepszych wyników. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy, odlewany medal z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki na koniu. W pakiecie startowym znajdą się również koszulki biegowe, nawiązujące do Biegu Uniwersału Połanieckiego.  Dla zwycięzców przewidziano piękne statuetki, a dla wszystkich uczestników – niezapomniane emocje, niepowtarzalną atmosferę rywalizacji i możliwość wylosowania ciekawych gadżetów.

Dzięki ochotniczym strażom pożarnym z naszej gminy trasa będzie dobrze oznakowana i zabezpieczona, dlatego uczestnicy będą mogli skupić się na swoim biegu i cieszyć się pięknem okolicy. Zawody odbędą się w kilku kategoriach wiekowych, aby każdy miał szansę wziąć udział w rywalizacji.

Bieg Uniwersału Połanieckiego to również okazja do integracji, poznania nowych ludzi i podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi biegaczami. Każdy zawodnik będzie mógł upiec kiełbaskę na ognisku, posilić się posiłkiem regeneracyjnym oraz napić się orzeźwiającego napoju.

Organizatorem IV Biegu Uniwersału Połanieckiego jest Stowarzyszenie Running Połaniec. Współorganizatorami są Miasto i Gmina Połaniec i Enea Elektrownia Połaniec. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Jacek Benedykt Nowak.

Szczegółowe informacje na temat biegu możecie znaleźć na stronie www.facebook.com/RunningPolaniec. Regulamin oraz zapisy dostępne są pod linkiem https://chronotex.pl/opis-zawodow/ id_zawodow=887&fbclid=IwAR3Uc8c2LXjREknbSFvWZ8v-OXsLlSPqi1BqwS7iK7iAYhGkt90jcg4NQBE.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym biegaczem, czy doświadczonym weteranem, te zawody na pewno dadzą Ci niezapomniane wrażenia. Nie czekaj dłużej i zapisz się już teraz! To będzie wyjątkowy dzień, pełen radości, sportowej rywalizacji i niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia na starcie!

IV Bieg Uniwersału Połanieckiego

Skip to content