Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

DNI POŁAŃCA 2023

DNI POŁAŃCA 2023 – KONCERT FINAŁOWY
DZIĘKUJEMY, ŻE BYLIŚCIE Z NAMI !!
13 maja już od południa Połaniec rozbrzmiewał muzyką. W ten oto sposób podczas prób tegoroczni wykonawcy zachęcali mieszkańców do udziału w wieczornych koncertach. Z daleka kusiły rozświetlone urządzenia wesołego miasteczka i kolorowe stragany XI Majowego Jarmarku Połanieckiego. Na stoiskach KGW, stowarzyszeń i firm królowały słodkości, pyszne potrawy, rękodzieło artystyczne i najróżniejsze bibeloty. Nie brakowało waty cukrowej, słodyczy, zabawek oraz ciekawych gadżetów technicznych, które prezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Połańcu. Było ciepło, słonecznie i przyjemnie. Plac muszli koncertowej z godziny na godzinę zapełniał się publicznością. Najmłodsi szybko odnaleźli się w „kreatywnych namiotach”, gdzie czekali na nich instruktorzy z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Środowiskowego Domu Samopomocy i Publicznego Przedszkola z mnóstwem artystycznych niespodzianek i Kącikiem Malucha. Pełne ręce roboty mieli również animatorzy malujący włosy, buźki i robiący tatuaże. Mega pozytywna energia, mnóstwo kreatywnych pomysłów i uśmiechnięte twarze to efekt Zabawy z Frajdą wśród baniek i układanek. Nie zabrakło nawet ścianki do zdjęć z kulturalnymi skrzydłami. Sobotniej imprezie przyświecał dodatkowy cel – zbiórka pieniędzy na terapię genową dla Bartoszka Jędrasika. Uczestnicy Koncertu Finałowego okazali dużo serca i zrozumienia wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy i kupując pachnące ciasta i ciasteczka.
Koncert Finałowy Dni Połańca 2023 był również okazją do uhonorowania wszystkich tegorocznych darczyńców oraz partnera społecznego wydarzenia #Enea Elektrownia Połaniec S.A., za wsparcie Centrum Kultury i Sztuki w działaniach na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Połaniec. Muzycznie, jako pierwszy wystąpił Zespół ,,Sidus” Połaniec działający w CKiSz. Ciekawy repertuar, świetny kontakt z publicznością i energia na scenie to elementy, które wyróżniają tą grupę. Słowa uznania za artystyczne zaangażowanie i godne reprezentowanie gminy Połaniec. Koncert Zespołu DajToGłośniej był nie lada gratką dla wszystkich miłośników muzyki folk disco. Największe przeboje tej grupy „Mama ostrzegała” i „Andrzej Łajdaku” wokalistka zaśpiewała wspólnie z najmłodszą publicznością. Super energia na scenie i duża spontaniczność to zdecydowane atuty zespołu. Nieco inny był koncert Gwiazdy Wieczoru – Zespołu Pectus. Niesamowicie klimatyczny i na wysokim poziomie artystycznym. Plac muszli koncertowej i nie tylko wypełniał ciepły, aksamitnym głos wokalisty; współgrając z dźwiękiem gitar, pianina i wizualizacją tworzył w całości magiczną scenerię dla muzyki. A potem. Burza braw, wspólne śpiewanie piosenek, trzykrotne bisy, pamiątkowe zdjęcia po koncercie i autografy to wszystko działo się naprawdę. Tak dobrego koncertu długo nie będzie można zapomnieć. A na zakończenie Połaniec przeżył eksplozję gorących, dyskotekowych rytmów. O znakomite, muzyczne podsumowanie Dni Połańca 2023 zadbała mistrzyni w swoim fachu – DJ Katia. Nogi same rwały się do tańca. To było prawdziwe szaleństwo.
I w taki oto muzyczny sposób podsumowaliśmy kolejne Dni Połańca 2023 …. na następne zapraszamy już za rok.
Za zrozumienie „kulturalnych pasji” i wsparcie organizacji Dni Połańca 2023 serdeczne podziękowania kierujemy w stronę partnera społecznego Enea Elektrownia Połaniec S.A.
Za pomoc w przygotowaniu Dni Połańca 2023 i wsparcie finansowe serdeczne podziękowania kierujemy do: Jacek Nowak burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Miasto i Gmina Połaniec Bank Spółdzielczy w Połańcu, Delikatesy Centrum Tarkor Kazimierza Wielkiego 1, APP Sp. z o.o., PBP Polprzem Sp. z o.o., Zajazd Promyk, Restauracja „Stefanek”, Restauracja Syta Chata, Hurt – Detal Artykuły Chemiczne i Przemysłowe Alicja Adaś, ZTE w Połańcu Sp. z. o. o.
Za wsparcie medialne i promocję naszych działań dziękujemy: TVP3 Kielce, Echo Dnia Świętokrzyskie, Tygodnik Nadwiślański, Radio Leliwa, Radio Kielce, Portal Informacyjny – polaniec.com.pl, Koncertowy Tarnów i Okolice.

{phocagallery view=category|categoryid=664|limitstart=0|limitcount=4}

{phocagallery view=category|categoryid=664|limitstart=5|limitcount=50}

Skip to content