Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Witamy na stronie

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu

Studio Instrumentalno-Wokalne

Na zdjęciu mężczyzna grająca na gitarze akustycznej, siedzący przy pianinie

Zajęcia instrumentalne

Instruktorzy: 
Wojciech Buda: pianino, keyboard, akordeon,
Adrian Dąbrowski: gitara.
 

Termin zajęć ustalane jest indywidualnie.

Zajęcia skierowane są do osób, które kochają muzykę i chcą doskonalić swoje umiejętności. W trakcie zajęć doskonalony jest warsztat, technika, poczucie rytmu oraz pamięć i słuch muzyczny.
Poziom nauczania oraz repertuar dostosowany jest w zależności od umiejętności ucznia. Indywidualny charakter zajęć kształtuje samodyscyplinę, pozwala na pełne skupienie instruktora na danej osobie i skrupulatną ocenę postępów. 

Na zdjęciu mikrofon

SIW Wokal Indywidualnie

Instruktor: Katarzyna Drożdżowska
Terminy spotkań ustalane są indywidualnie.

Zajęcia skierowane są do osób, które kochają śpiewać i chcą doskonalić swój warsztat wokalny. W trakcie zajęć realizowana jest nauka prawidłowej emisji, kultury i higieny śpiewu. Doskonalona jest technika wokalna, poczucie rytmu oraz pamięć muzyczna. Praca nad interpretacją pozwala wzbogacić wykonywane utwory o warstwę emocjonalną, a ćwiczenia dykcyjne uczą dbałości i poprawności. Repertuar dostosowany jest nie tylko do umiejętności uczestnika zajęć, ale także jego zainteresowań.

Indywidualny charakter zajęć pozwala na dobranie spersonalizowanego toku nauczania, swobodną rozmowę z pedagogiem, a przede wszystkim szybszą, dokładniejszą naukę. Cierpliwa i systematyczna praca nagradzana jest występami artystycznymi oraz udziałem w konkursach i przeglądach, które kształtują charakter i poszerzają perspektywę.

Rytmika

Instruktorzy: Wojciech Buda, Amanda Szymańska
Termin zajęć:
Czwartek

  • gr. I (3-5 lat): 14.15-15.00,
  • gr. II (3-5 lat): 15.00-15.45,
  • gr. III (6-8 lat): 15.45-16.30.

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 3-8 lat, które chcą kształcić poczucie rytmu, słuch i pamięć muzyczną. Zajęcia te sprzyjają rozwojowi dziecka poprzez prawidłowy pierwszy kontakt z zasadami muzyki. Dziecko rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową. W trakcie zajęć gra na instrumentach, wystukuje rytmy, ze zrozumieniem słucha piosenek, a śpiewając je wzbogaca zasób słownictwa. Rozwija wyobraźnię, często korzystając z ciekawych pomocy dydaktycznych. 

Grupowy charakter zajęć rozwija dyscyplinę, sprzyja socjalizacji, uczy szacunku do drugiej osoby. Dzieci pożytecznie i przyjemnie spędzają czas z  rówieśnikami.

Na zdjęciu ołówek i nuty

Teoria

Instruktorzy: Wojciech Buda, Adrian Dąbrowski, Katarzyna Drożdżowska
Termin zajęć:
Środa 

  • gr. I (młodsza): 19.00-19.45,
  • gr. II (starsza): 19.45-20.30.

W trakcie zajęć teoretycznych uczniowie przyswajają wiedzę z szeroko pojętego zakresu zasad muzyki. Ponadto powadzone są lekcje kształcenia słuchu, ćwiczenia rytmiczne oraz ćwiczenia solfeżowe, polegające na czytaniu nut głosem. Zajęcia teoretyczne mają na celu poznanie zagadnień muzycznych,  kształtowanie pamięci muzycznej, dzięki czemu nauka gry na instrumencie czy wokalu staje się dużo prostsza i bardziej efektywna.  Co więcej, przygotowują dziecko do szkół muzycznych, studiów, a także różnego rodzaju zespołów muzycznych i wokalnych.

Grupowy charakter zajęć rozwija dyscyplinę, sprzyja socjalizacji, uczy szacunku do drugiej osoby. 

Skip to content